Elikkäs pillerit lopetin n. 3kk sitten ja nyt takana on kahdet luomumenkat ja ovulaatio kipuja ei ole mulla koskaan ollut, mutta nyt kroppa on palautumassa varmaan omilleen, koska mulla on maailman kivuliammat oviskivut meneillään.. Eli kivut alkoivat 1vko 2pvä sitten kesken yhdynnän ja en pysty vieläkään harrastamaan seksiä kunnolla, koska oikeen puoleiseen munasarjaan sattuu niin paljon, että meinaa itku tulla... ja välillä on nipistelyä muutenkin.. Alavatsa on ihan kivikova... Elikkäs osaaako joku sanoa milloin se munasolu aikoo irrota sieltä? meinaan alkaa käymään hermoille tämä tilanne kun en tiedä missä mennään.. Poikakaveri on pari kertaa ovulaation aikana päästänyt sisälle, mutta se ei paljon auta koska munasolu ei näytä olevan irtoakseen.. Irronnut se ei vielä luultavasti ole meinaan kipuja on.. Tietääkö sen jostain, että milloin se irtoaa? tunteeko sen jotenkin? Olkaa kilttejä ja vastatkaa jos on tietoa.. P.S. Kuinka kauan sperma säilyy naisen sisällä?
Osaisiko Joku kertoa
... TOIVOTTAVASTI!
3554
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jotenki tuntu, että mullakin on samanlaisia oireita tosin alkoivat vasta sunnuntaina heti yhdynnän jälkeen. Mut maha tuntuu pömpöttävältä ja jotenki kovemmalta ku ennen ja mullakin tuntuu tuo oikea puoli enemmän. Sit välil aina tuntuu sellasta vihlontaa tai nipistelyä. Kävellessä tuntuu ku mahassa olis jotain ku se maha tuntuu niin painavalta. Eilen oli vielä ikäviä vihlaisuja emättimessä mut tänää ei oo ollu. Ovis tuntemuksia en ole koskaan tuntenut, mut kierron mukaan sen olisi pitänyt olla n. yhdeksän päivää sitte ja päivää aiemmin harrastettiin seksiä.
Mullakin alkoi sunnuntaina 6pvä, mutta kesken yhdynnän niinku kirjoitinkin... Tä on niin ärsyttävää... mulla on kans sellnen olo et ihan ku mahassa olis jotain ku tuntuu niin painavalta.. olis jo ohi, raskautta toivon, mutta tätä mukaan raskaaksi en tule kun ei munasolu tahdo irrota.. tälläkin hetkellä pistää kohdusta ja tuntuu oudolta.. Tuntuu et tämä ei lopu koskaan, jatkuu vaan.. :(
siskoni kertoi(hän on perehtynyt näihin asioihin oikeen toden teolla) että sperma voi elellä siellä maksimissaan huimat 8 päivää!tiedä sitten mistä hän luki.tietääkseni kuitenkin jostain lääkäri-kirjasta.