GALLUP Kumpaa vihaatte enemmän?

Faarao

Kumpaa linssiludetta vihaatte enemmän, Paula Koivuniemeä vai Mikko Alataloa?
Itse en osaa päättää.

16

1015

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Titityy

      kumpaakaan.

      • Emppu

        mutta onhan se Mikko Alatalo aika huvittava 'laulaja' :) Paula Koivuniemihän on hyvä!


    • Jory

      Mikko Alataloa vihaan yli kaiken. Ensimmäisestä Syksyn Sävelestä lähtien olen ollut kurkkuani myöten täynnä tätä virnuilijaa. Kepun riveihin liittyminen vahvisti vihaani.
      Ei voi toivoa muuta kuin kaikkea mahdollista epäonnea tälle pyrkyrille kaikissa elämän loppuvaiheissa.

    • Hirmu

      Minkä ihmeen takia täytyy vihata jotain henkilöä?

      • anna.h

        En vihaa ketään. Paula on upea artisti ja Mikko Alatalo on ihan ok. Artistien haukkuminen ylipäätään on todella typerää ja lapsellista.


      • Saapas
        anna.h kirjoitti:

        En vihaa ketään. Paula on upea artisti ja Mikko Alatalo on ihan ok. Artistien haukkuminen ylipäätään on todella typerää ja lapsellista.

        Oikein sanoit. Artistien haukkuminen ja mustamaalaaminen on typerää. Jos ei jostain pidä, niin sen voi sanoa ilman mollamistakin: Ei saa vihata ketään ihmistä!


      • Ramona
        Saapas kirjoitti:

        Oikein sanoit. Artistien haukkuminen ja mustamaalaaminen on typerää. Jos ei jostain pidä, niin sen voi sanoa ilman mollamistakin: Ei saa vihata ketään ihmistä!

        jos ihminen on tehnyt jotain oikein pahaa. Niin silloin häntä saa vihata, mutta se on ihan tyhmää ,että vihaa jotain sen takia ,että esim. persoona tai hänen musiikkinsa ei juuri itseä satu miellyttämään.


      • Ankka
        Ramona kirjoitti:

        jos ihminen on tehnyt jotain oikein pahaa. Niin silloin häntä saa vihata, mutta se on ihan tyhmää ,että vihaa jotain sen takia ,että esim. persoona tai hänen musiikkinsa ei juuri itseä satu miellyttämään.

        Mitä järkeä on kysyä kumpaa vihaa enemmän. Aivan saman kysymyksen vois tehdä kenestä tahansa. Esim. Jari Sillanpää vst. Agents tai Eini vst. Danny. Artistithan toisistaan täysin poikkeaviakin.


    • En tunne kumpaakaan. toisaalta alatalon jutut ei jaksa napata.

    • QueenOfTheDawn

      pahaa sanomista ainakaan Koivuniemestä minulla. Eikä se Alatalokaan mikään hullumpi ole. Miten niin "linssilude"? Tätä en nyt oikein ymmärrä.. Kuuluisaa artistia kuvataan siinä se...

    • pike

      ole Mikko Alatalo listallani,kuten kaunis ja osaava laulaja Paula K

    • Piis

      en vihhaa kettään enkä mittään.
      Piis! Ai lav juu!

      Mie en vuaan tykkee kaeikista leukojensa pieksäjistä, mut nämä mainitut on ihan paikallaan ja tolokun olosija immeisiä.

      Ai lav juu.

    • Paola Dabe

      Mikkohan taasen soittelee kitaraa ,niille jotka hänestä pitää,

    • valitan Justiinax

      vihaan yhtä paljon.

    • Neitsyt-Maria

      näistä kumpaakaan.

    • Mielipiteeni on

      Pitää olla joku älyttömän hyvä, henkilökohtainen syy, että voi sanoa vihaavansa jotakuta. Viha on voimakas tunne, eikä sitä voi "viljellä" noin vain!
      Henkilöä, jota ei tunne, on mielestäni aika vaikea vihata!!!
      No, en pidä Paula Koivuniemestä, olen kuullut, että hän ns. "hankala" artisti, jolle ei kelpaa mikään. Oikutteleva, diivan elkein.... En pidä hänen lauluäänestäänkään, mutta joihinkin harvoihin biiseihin se jotenkin kyl sit sopii!

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      127
      1306
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      98
      973
    3. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      934
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      25
      907
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      297
      789
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      95
      748
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      656
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      34
      648
    9. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      140
      589
    10. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      50
      581
    Aihe