Volvo Guard

Eli autossani on kyseinen tarra, lienee jokin varashälytin. Kertokaa miten toimii, ettei siis ala vahingossa esim. huutamaan. Saako kytkettyä jotenkin täysin pois päältä.
1908
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sen tarran tarkoitus on varoittaa varashälyttimestä. Itsekseen se ei yleensä ala huutamaan. Pois päältä sen saa melkein parhaiten raaputtamalla. Jotkut panevat rypsiöljyä päälle vähäksi aikaa, ja sitten tarran liuettua se irotaa helpommin.

Itse antaisin sen tarran olla siinä, ei siitä haittaakaan ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vm.98 kirjoitti:

Eli autossani on kyseinen tarra, lienee jokin varashälytin. Kertokaa miten toimii, ettei siis ala vahingossa esim. huutamaan. Saako kytkettyä jotenkin täysin pois päältä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu