Perttu-fanit, ja mikan inhoojat kuulolle: Nyt keskitetään äänemme ja annetaan mikalle pojot! Sepäs vasta olis erinomaista viihdettä, kun Lintsi tippuis. Lintsi on niin varma, ettei tipu nytte, että sen ilme olis niin näkemisen arvoinen, kun se odottaa Pertun nimeä, niin sieltä tuliskin sen oma nimi!
Mika on ollu jees mies ennen takinkääntöä, mutta nuyt kaljua on pakko rangaista: ei noin kaverille tehdä! EIkä katsojia pysty tollee manipuloimaan, vaan nöyryyttä pitää olla aina mukana!
MIKA ULOS!!!
Mika on ollu jees mies ennen takinkääntöä, mutta nuyt kaljua on pakko rangaista: ei noin kaverille tehdä! EIkä katsojia pysty tollee manipuloimaan, vaan nöyryyttä pitää olla aina mukana!
MIKA ULOS!!!
Vastaukset 7
Vanhimmat
ihme lietsontaa. vaikuttaisi olevan pertun talossa pysyminen niin epävarmaa, et pitää tällei hyökätä lintsin kimppuun!
Ainahan se tietty on epävarmaa, totta kai. Vaikka tiedänkin, että Perttu voittaa eikä se tosiaankaan tipu nytkään. Silti olen niin pertun puolesta, että harmittaa tollaset selkäänpuukottajat ihan pirusti. Musta paha saa palkkansa ja Mika joutaa nyt ulos. Ite käänsi ihmiset sitä vastaan. Jos mika ei olis lähipäivinä toiminut niin kuin toimi, tuskin laittaisin mitään vetoomusviestejä mikan putoamisen toivomiseksi. Toivon vain, että muidenkin silmät avautuu vihdosta viimein, millanen mika oikein on miehiänsä. Eikä se edes mikään mies ole, sika se on!
Tässäkään ei ole kyse manipulaatiosta.
Ehkä kaikken suurin yllätys olisikin, kun Perttu tippuisi. Enemmän se yllättäisi kun Mikan tippuminen.
Gallup-tilanne:
Ketä äänestät?:
Tiinaa (1857) 49%
Mikaa (1475) 39%
Perttua (495) 13%
Eli Lintsi kerää jo ääniä, Tiinan "etumatka" on kutistunut huomattavasti. Paljon ääniähän annetaan vasta sunnuntaina, joten aikaa on tiputtaa kalju pihalle!!!
Kiitos gallupistasi. Se lämmittää minun mieltäni suuresti ja kiitos sinulle tuesta myös!
muutin sen ketä äänestän. Oli tarkotoa äänestää nyt Tiinaa ulos,mutta Mikan käytös ja katsojien manipulointi yritys kävi niin ottaa päähän että päätin nyt äänestää Mikaa ja jääköön seuraavaan kertaan sit Tiina.
Kyllä näin tehdään! Tiina kyllä tippuu sieltä vielä pois,,,ei sitä tarvitse surra ollenkaan!