M-B E50 AMG

gene

Tervehdys,

Pikku vinkkejä kaivattaisiin. Olen tuossa vkoloppuna menossa katsomaan ko. autoa. Auto on 130 tkm ajettu ja vuodelta -97. Onko jotain erikoista mitä pitäisi tietää / osata katsoa. Tyyppivikoja yms? Myös kaikenlaiset kokemukset autosta ja yleensäkin E-sarjan mersuista ovat tervetulleita.

-Gene

5

1165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jotain.......

      Eli siis W210 kori kyseessä. En tiedä onko AMG-malleissa samaa vikaa kuin muissa W210-sarjan autoissa, mutta tarkista nyt ainakin ruosteet takaovien yläosasta tiivisteiden alta. Myös takaluukun seudulta saattaa löytyä ruosteen alkua.

      Koneesta ei mitään tietoa.

      • Gene

        W 210 korimalli on kyseessä. Auto on vuosimalli 1997 ja kilometrejä noin 130t.


      • pidetään
        Gene kirjoitti:

        W 210 korimalli on kyseessä. Auto on vuosimalli 1997 ja kilometrejä noin 130t.

        Kyseistä 8-mukista pidetään kestävänä koneena kyllä ainakin jos ulkomaisiin foorumeihin uskomista. Enemmän keskittyisin koppaan ja sen kuntoon. Tosin voi olla, että perä on kovilla tuon koneen kanssa, vaikka rakenteessa eroja perusmalleihin onkin. Kokemukset suomifoorumeilla varmasti todella tiukassa.


    • m3k

      No.voimaa riittää ainakin äkkipojalle. yleensä kardaani ja nivelet sekä loota tiukilla. muuten takuuvarma merssu

      • m3k..

        oot 8vuotta myöhässä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      49
      3807
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      61
      3724
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2851
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      52
      2589
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1973
    6. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      1739
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1639
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1503
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1317
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1261
    Aihe