Mercury 60 elpto

Josko joku ystävällisesti valaisisi hieman ko. myllyn hyviä/huonoja puolia
73047
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mallivuosi -89

Äänestä

70 elpto vm 90 ja se kulutti täyskaasulla tasan litran minuutissa,lieneekö ollut jotain vikaa??Joka tapauksessa toimi hienosti ja matkanop. 10-12l/h.Oli kans hyvä uistelukone.

Äänestä
  • Trimmin sähkömoottorin hiilet aiheuttaa ongelmia kun ovat kulutusosia. Niitä ei saa hankittua mistään pelkkänä varaosana, vaan pitää hankkia koko kompletti. Käytössäni ollut ko. moottori vuodesta -95 ja kone vuosimallia -91. Kulutus, käyttövarmuus jne OK

    Äänestä

  • abelgarcia kirjoitti:

    Trimmin sähkömoottorin hiilet aiheuttaa ongelmia kun ovat kulutusosia. Niitä ei saa hankittua mistään pelkkänä varaosana, vaan pitää hankkia koko kompletti. Käytössäni ollut ko. moottori vuodesta -95 ja kone vuosimallia -91. Kulutus, käyttövarmuus jne OK

    autosähkö asentajat kyllä pystyvät tekemään hiilet sopivista aihioista,joita kyllä saa autosähkö korjaamoista.Ja onhan siellä sopivat välineetkin. Merkki korjaamo kyllä myy uutta.KOSKA saa paremman katteen,kuin vanhan korjaamisesta.Kokemusta on.

    Äänestä

  • Pali kirjoitti:

    autosähkö asentajat kyllä pystyvät tekemään hiilet sopivista aihioista,joita kyllä saa autosähkö korjaamoista.Ja onhan siellä sopivat välineetkin. Merkki korjaamo kyllä myy uutta.KOSKA saa paremman katteen,kuin vanhan korjaamisesta.Kokemusta on.

    En tiedä mitä erikoista on tuossa systeemissä, mutta ainakin prätkän starttiin oli helppo tehdä uudet hiilet ilman sen suurempaa tieto/taitoa.

    Äänestä

no mulla on malli 2005nja eikun pelkkää harmia. Viime keväänä ei käyny kun kolmella pytyllä ja tuntien tutkimisen jälkeen sytyytyspuola sökönä. miten sekin talven seisomisesta rikki menee. Tänä keväänä sit huollettu kone ja eka reissulla sammu keskelle järveä. Polttoaine pumppu sökö.
En perkele ostas kun yamahan jos ois nyt edessä.

Äänestä
  • Minulla vm. 1995 ja Flipper 510 ht pääsee 11l tunnissa 19kn ja nopeusalue plaanissa 15,8-30,7 kn 2 henk. Muutenkin hiljainen ja kauniisti käyvä moottori.
    P.S. nimimerkki vitun mercurylle , moottori on 3 sylinterinen .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


gsxf kirjoitti:

Josko joku ystävällisesti valaisisi hieman ko. myllyn hyviä/huonoja puolia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu