Sisälämmittimen kiinnitys

Moro,

ostin tuossa Defan sisätilanlämmitimen ja pitäisi se laittaa autoon kiinni. Almeraan sitä olen laittamassa, mietin vaan mihin kohtaan sen uskallan ruuvailla ja kuinka pitkillä ruuveilla, ettei siellä takana vaan ole mitään jota onnistuisin rikkomaan niillä ruuveilla.
1568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos mahdollista niin kurkkaa miltä siellä takana näyttää.

Ja se pitää kiinnittää niin, että se ei esimerkiksi puhalla suoraan penkkiin, joka voisi syttyä palamaan. Joten paras on tietenkin niin, että se osoittaa sinne auton sisätilaan päin mahdollisimman hyvin.. Tuon varmasti tiesitkin, mutta ne jotka ei tiennyt niin nyt tietää. =P

Ja lyhyet ruuvit on hyvät, siinä varmasti tuli lämmittimen mukana ruuvit jotka joko porataan tai suoraan vaan laitetaan läpi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ruuvit löysällä... kirjoitti:

Moro,

ostin tuossa Defan sisätilanlämmitimen ja pitäisi se laittaa autoon kiinni. Almeraan sitä olen laittamassa, mietin vaan mihin kohtaan sen uskallan ruuvailla ja kuinka pitkillä ruuveilla, ettei siellä takana vaan ole mitään jota onnistuisin rikkomaan niillä ruuveilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu