bmw e39 stereot

elikkä ongelma ois aina kun sammuttaa virran autosta ja laittaa uudestaan päälle niin joutuu säätämään joka kerta balanssin ja faderin uudelleen(molemmat aina päin pe..tä)ja volume on melkein täysillä miten sais oikeat säädöt muistiin?tai missä vika ?
4999
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

http://www.btcf.fi

Ei tarvitse edes rekisteröityä ja kysyä, hakutoiminnolla vaan etsit vastauksen. On käsitelty monta kertaa.

Äänestä

Tuo on tyyppivika Philipsin soittimissa. Joku vois ottaa selvää mikä siellä oikeesti on rikki. Joku radio&TV huolto saattais osata korjata tuon, tai sitten yhteys Philipsin Suomen jälkimarkkinointiin/huoltoon. BMW tarjoaa uutta soitinta todella härskiin hintaan.

Äänestä

Säädä faderia ja balancea yksi pykälä toiseen suuntaa keskiasennosta kuin minne itse säätyvät. Mulla ainakin toimii tämä.

Äänestä
  • Tuo auttaa vähän aikaa, mutta ei ole mikään ratkaisu. Ratkaisu on se, että laite korjataan tai vaihdetaan uuteen/toimivaan. Tosiaan hetken aikaa toi toimii noilla asetusten muutoksilla, mutta sitten alkaa volumekin säätymään täysille, ja noi kikkailut ei enää pure...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jantu72 kirjoitti:

elikkä ongelma ois aina kun sammuttaa virran autosta ja laittaa uudestaan päälle niin joutuu säätämään joka kerta balanssin ja faderin uudelleen(molemmat aina päin pe..tä)ja volume on melkein täysillä miten sais oikeat säädöt muistiin?tai missä vika ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu