plazan joulu

Onko enään mitään järkeä missään. Plaza ja Osuuskauppa järjestivät joulunavajaiset tänään, marraskuun 17. päivänä. Hyi hitto. Mitä on enää Joulun juhlasta jäljellä yli kuukauden kuluttua. Onko ne tyhmiä siellä johdossa?????

Siirtäisivät Joulun avajaiset samantien Juhannuksen aikaan, niin säästyisi markkinoinnissa paljon. Voisivat sitten jakaa bonusta enemmän.
7908
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ja kaiken pahan takanahan on taas toi OSUUSKAUPPA, siitä sitä juttua tuntuu riittävän!!!

Äänestä
  • Kyllä se osuuskauppa on taas niin kamala, voi että sentään. Ja boonuksiakin oikein jakavat, tässä kuussa vielä oikein tupla boonuksia.

    Hanki jo jotain muuta valittamisen aihetta kuin tuo ikuinen kitiseminen osuuskaupasta.

    Ai niin... HYVÄÄ JOULUA !!!

    Äänestä

  • Ei !!! kirjoitti:

    Kyllä se osuuskauppa on taas niin kamala, voi että sentään. Ja boonuksiakin oikein jakavat, tässä kuussa vielä oikein tupla boonuksia.

    Hanki jo jotain muuta valittamisen aihetta kuin tuo ikuinen kitiseminen osuuskaupasta.

    Ai niin... HYVÄÄ JOULUA !!!

    joo minä en kanssa jaksaisi lukee enää yhtä ainoatakaan viestiä OSUUSKAUPASTA!! Voi jessus..

    Äänestä

Joulu alkaa tasan 1.12. Ei päivääkään ennen eikä päivääkään jälkeen! Koittakaa tajuta!

Äänestä
  • Huvittavia nuo OSUUSkaupan puolustajat. Jo se muka olisi "asiakasomisteinen", niin toki kaikkien ostajien pitäisi OSUUStoiminnallisesta kaupasta saada ostoksensa halvenmmalla kuin OSAKEyhtiöstä.

    -Eipä vaan toteudu, hurskasteluistaan huolimatta, bonuspelleilyillä tai ei.

    Äänestä

Kai tajuat, että mitä enemmän myyntiä, sitä enemmän tarvitaan työntekijöitä. Maksetaan palkkoja, joista maksetaan veroja. Joka tavarasta joka Plazasta menee ulos, maksetaan arvonlisäveroa. Raha on tarkoitettu kiertämään. Syytä on vähintään viisi viikkoa ennen joulua aloittaa jos meinaa saada jotain aikaan. Aivan turhaa viikkoa ennen joulua ruveta markkinoimaan ja työntekijöitä palkkaamaan. Ei viikoksi ketään hommiin saa. Monelta opiskelijalta jäis duunit tekemättä.

Äänestä
  • Lidli , onko muita niin sieltä rauhassa jouluostokseni ostan?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tiernapoika kirjoitti:

Onko enään mitään järkeä missään. Plaza ja Osuuskauppa järjestivät joulunavajaiset tänään, marraskuun 17. päivänä. Hyi hitto. Mitä on enää Joulun juhlasta jäljellä yli kuukauden kuluttua. Onko ne tyhmiä siellä johdossa?????

Siirtäisivät Joulun avajaiset samantien Juhannuksen aikaan, niin säästyisi markkinoinnissa paljon. Voisivat sitten jakaa bonusta enemmän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu