Syön nyt kolmatta liuskaa. Olen pistänyt kuitenkin merkille, että joka kerta kun olen aloittanut uuden liuskan, leukaan, sivuille lähinnä, on tullut kauheita patteja muutaman päivän sisällä. Noita sitten parantelen kuukauden päivät, ja kun olen ne saanut aika lailla hoidettua pois, onkin taas uuden liuskan aloitus edessä... Jatkuukohan tätä pitkäänkin näin?
Olen kyllä tietoinen, että vaikutus voi näkyä vasta puolen vuoden päästäkin.
Ihon rasvaisuus ei ole kyllä vähentynyt yhtään, sama rasva naama edelleen.
Olen kyllä tietoinen, että vaikutus voi näkyä vasta puolen vuoden päästäkin.
Ihon rasvaisuus ei ole kyllä vähentynyt yhtään, sama rasva naama edelleen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hei. Mulla kesti pari kolme kuukautta ennenkuin elimistö tottui pillereihin ja iho parani. Tulos oli TOSI kiitettävä. Tietenkin joskus tuli yksittäinen finni, mutta ne on helppo nitistää. Leuan alueen finnit ovat hormonaalisia. Usein myös Ummetus!! pahentaa ihoa. Siihen on helppo keino käyttää esim. Liinus (pellavansiemen valmiste apteekista 9e)Haittaa pillereistä oli se että lihoin n. 8 kg. puolessa vuodessa. En syönyt enempää kuin ennen. Hormonaalista jotain??
Olen syönyt diane novia 8päivää ja odotan kauhulla sivuvaikutuksia.. Menkat on jatkunut vaikka niiden olisi pitänyt jo loppua.. Rintoja arastaa.. Maha pömpöttää..Ei kait ne sivuvaikutukset heti voi alkaa?
Itse olen syönyt Diane Novaa monta vuotta, eikä se ole auttanut akneeni. Nyt syön Roaccutania, joka poisti aknen.
Kaikilla vaikutus on erilainen. Tämä on minun kokemukseni.