Kävin joskus nettisivuilla, jonne sai laittaa omia kuviaan ja sieltä sitten sai (esimerkiksi mainostoimistot) ostaa kuvia. Suomalainen taisi sivu olla, mutta nimi on unohduksissa. Muistaako kukaan ystävällinen sielu osoitetta/nimeä?
Valokuvat nettiin
10
8042
Vastaukset
- linkkiä
http://www.vastavalo.fi/00sivut/ostaminen.php
oisko tää se mitä tarkoitit?- Marion.T
jotka haluavat ostaa kuvia, sain sen käsityksen. Jossakin on kyllä myös sivut joissa voi myydä omia kuviansa, tietääkö kukaan sellaista osoitetta tai linkkiä?
- vastavaloon!!!!!
Marion.T kirjoitti:
jotka haluavat ostaa kuvia, sain sen käsityksen. Jossakin on kyllä myös sivut joissa voi myydä omia kuviansa, tietääkö kukaan sellaista osoitetta tai linkkiä?
http://www.vastavalo.fi/00sivut/lisatietoa.php
Ei. Kannattais tutustua tarkemmin. Kyllä tuo vastavalo on tarkoitettu ihan avoimesti jokaiselle joka haluaa kuvansa MYYNTIIN.
Kuvablogi taas on puhdas blogi josta ei voi sen kautta myydä mitään. - Hinnat
vastavaloon!!!!! kirjoitti:
http://www.vastavalo.fi/00sivut/lisatietoa.php
Ei. Kannattais tutustua tarkemmin. Kyllä tuo vastavalo on tarkoitettu ihan avoimesti jokaiselle joka haluaa kuvansa MYYNTIIN.
Kuvablogi taas on puhdas blogi josta ei voi sen kautta myydä mitään.Hieman tuntuu polkumyynniltä varsinkin mainosten osalta.
Niistä olen saanut joskus useita satoja € kpl levitysmäärästä riippuen.
- Blogisti
..500 kb:tä ilmaista tilaa:
http://www.kuvablogi.com- mzi
plugi.fi
Vaatii kuvaajasopimuksen tekemisen - ja myös
mzi kirjoitti:
plugi.fi
Vaatii kuvaajasopimuksen tekemisenolikos se vähintään 6 megapikselin kameran myös.....vasta-valo harrastajille parempi!
- MZi
ja myös kirjoitti:
olikos se vähintään 6 megapikselin kameran myös.....vasta-valo harrastajille parempi!
Lyhyt sivu vähintään 2000 pics
Itse kuvaan 5.0 Megapixelin Canon Powershot A95:llä ja suurennan 1944 kokoiset kuvat 2000:een. Näkyy menevän laatu läpi kuvasta riippuen. 300 dpi täytyy olla myös. - Rajattomasti tilaa
Mistä sait tuon 500 kb:n??
Sivusto mainostaa itse: "rajattomasti ilmaista levytilaa kuvillesi!"
Itsekin jo huomattavasti tuo 500kb ylitettynä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh1104661Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.2583821Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1553535Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon
Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188733436Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2362816Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk642617"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk282452Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia
mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös1422449- 562246
Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112126