Mikähän mahtaa kolista S40:ssä? Kuuluu sekä edestä, että takaa. Syytä eivät löytäneet ede merkkihuollossa. Iskarit ja puslat on tarkastettu. Auto on -98 vm ja ajettu jo 325 000 km, mutta kolisi jo 220 000 km:ssa.
Mikä kolisee?
Kimi
2892
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Katso ensimmäiseksi, ettei vain pakari ota koriin.
Kallistusvakainten päissä on " koiranluu " nivelet, jotka on mutteroitu iskarin varsiin ja vakaintankoihin, pulttaukset voi olla löystyneet, eikä asiaa voi tarkistaa pyörän ollessa tunkattuna ylös, eikä myöskään pyörän ollessa kuormitettuna.
Niiden kiriminen voi olla mahdottomuus, koska et pysty ruosteista jumittunutta mutteria kiertämään, koska et saa avaimella vastaotetta varsiosassta. uusi koko juttu ,, hintaan noin 40 euroa / pari.
Tahtävästä selvinnet parhaiten, leikkaamalla rälläkällä mutterin halki ja uusimalla osan.
Meillä kuunneltiin vastaavaa kolinaa, joka kantautui millon mistäkin suunnasta ja paikallistui lopulta vänkärinpuolen etuseen.
etummaiset helat