Lotto temppu on mielestäni davidin kaikkien aikojen typerin temppu juuri siitä syystä että salaisuus suorastaan paistaa läpi. Kumma homma että ihmiset eivät äkkää tuota salaisuutta. Saksassahan nousi kova haloo kun david ennusti lottonumerot. Haastattelussahan david lisäsi vettä myllyyn sanomalla että ihminen käyttää vain 10% aivojen kapasiteetista.
Kumminkin tässä salaisuus:
Näyttämöllä on kamera joka kuvaa kokoajan tuota taulua johon david kirjoittelee vastauksia. Kamerasta menee kuva näyttämön taakse jossa piirtäjä kopioi paperille tietoa samaa tahtia kun daivit kirjoittaa taululle noita yleisöltä kyseltyjä juttuja Se paperi löytyy lopussa laatikosta. Missä vaiheessa paperi joutuu laatikon sisälle. Tämä kohta herätti viimeiksi epäilyä ihmisten keskuudessa että varmaan se silleen menee mutta nyt voimme tarkastella koko asiaa tarkemmin.
Kun david menee vasemmalle antamaan rekisterikilpi pusseja yleisönjoukosta valituille avustajille kaksi davidin avustajaa tulee lavalle ja he menevät siihen laatikon vierelle. Kamera kuvaa kokoajan davidiä joten vain ja ainoastaan lähimmät ihmiset äkkää että joku tulee ronkkimaan laatikkoa ja niistäkin vain harvat koska suurin osa katsoo juuri copperfieldiä. Sitten jonkun silmät erehtyvät kohteesta davidista ja silmät sattuvat sinne minne ei pitäisi, laatikkoon ja 2 avustajaan niin kuin minulle kävi. Avustajat menevät laatikon molemmille puolille nostavat pleksilaatikon pois metalliboksin päältä toiselle pöydälle. Sitten toinen avustaja asettuu laatikon toiselle puolelle ja toinen toiselle puolelle maha kiinni laatikkoon. Avustajat ovat sivuttain yleisöön päin. He nostavat laatikon ilmaan ja kannattelevat sitä siinä 20 sekunttia ja sitten laskevat sen alas samaan paikkaan.
Siis miettikää nyt itsekkin. Avustajat eivät olisi tulleet laatikon lähelle ellei heillä olisi ollut sinne jotain laitettavaa. Epäilijät kertokaa minkä takia se laatikko pitää nostaa ilmaan 20 sekunniksi? Sitä varmaan kannatelaan huvin vuoksi koska avustajilla ei ole muuta tekemistä. Sille ei ole mitään muuta syytä kuin paperit pitää saada laatikkoon.
Se siitä rekisteri kilvet on ennalta käsitelty kuluneen näköisiksi. Sapluunaa apuna käyttäen nopeasti kuivuvalla maalilla numerot suihkutetaan peltiin. 20 sekuntia ja maali on kuivaa. Sitten kilvet laitetaan pussiin ja viedään avustajille samaan aikaan kun nuo 2 ääliötä tunkevat papereita laatikkoon. Mitä muun muassa kasettiin tulee niin vr käyttää samaa tekniikkaa. Kasetilla on nauhoitettuna: Lotto numerot on ja sitten aina sen mukaan mitä nomeroita siinä näytöksessä tulee niin tietokone valitsee aina sen numeron äänitteen ja pitää pienen tauon aina ennen kuin sanoo seuraavan numeron. Sama kuin vr:llä eli sielläkin kellon ajat on nauhoitettu ja tiekone valitsee numeroita vastaavat äänitteen ja sitten kaikki valinnat luritellaan kaiuttimien kautta ihmisten ilmoille.
Mitä vielä autoon tulee niin normaalisti auto nostetaan näyttämölle lavantakanta. Mutta tässä tapauksessa auto nostetaan saksilava nosturilla lattian alta.
Lottotempun salaisuus tässä
Copperfield
1
1181
Vastaukset
- kjljlkjljk
Katsotaan tietokoneelta etukäteen, mitä lottonumeroita ollaan vähiten kupongeihin laitettu ja säädetään lottopallot tippumaan sen mukaan, tai joku pudottelee niitä käsin putkeen, samalla kun näytetään vanhaa kuvaa koneesta.
Ei tarvitse maksaa voittoja.
Tv temppuna tämä on toiminut jo kauan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006464
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303873törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283250Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3761764- 331408
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471013Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11976Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11900- 42879