Millaisia jäähyjä uudessa pelissä on? Onko 2 2, 5min tai tappeluista pelikieltoja?
NHL2006 jäähyt
isojurpa
5902
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Harvemmin tuommoisia jäähyjä jaellaan.
Ootteko muuten huomanneet, että kyynerpäätaklauksesta pistetään tosi usein boksiin. NHL 04:ssa yleisin syy oli koukkiminen.
2005:ssa tleisin syy on koukkaaminen ja estäminen, en oo edes saanu muusta jäähyjä kun noista ja sitten tappelemisesta. Oonhan mä muuten saanu vielä ryntäyksestä ja väkivaltaisuudesta. Mutta esim. kyynärpäätaklauksesta en oo saanu enkä kampituksesta.
mä oon saanu kaikista paitsi kyynärpäätaklauksesta...kampituksesta saa boksin jos suhasee mailalla että yrittää katkassa syötön ja osuu jalkoihin ja kaatuu niin aina jäähy mikä on iha oikein...ja jäähyjen jako herkkyys on mulla puolessa välissä niin aika hyvin tulee selvistä koukuista boksi. Jos sama mies tappelee kolmesti per peli niin sillo tulee pelikielto,muutoin 5min...ei ole 2 2 eikä 2 10...2min ja 5min ja pelikielto
2 5
nhl 2001:n jäähyt on naurettavii. meet taklaa pelaajaa kovaa ni tuomari antaa sulle jäähyn koukkaamisesta