Siis kuten kyssä kuuluu; mä oon syönyt terolut:ia (kp.15-24) jo pari kuukautta kuukautisten epäsäännöllisyyden takia ja nyt kuukautiset kesti vain 4pvä (norm.7) ja oli niukemmat kuin tavallisesti. Ja nyt kp.12/28kp niin nännit on kipeät, kuten aiemmin on vain olleet raskauksien aikana (2km ja tyttö 4/04). Raskaus tietysti on mahdollinen, mutta hoidoilla saatu tyttö aikaiseksi. Pitäisikö tehdä testi? Vai onko tää kuinkakin yleistä terolutin käyttäjille?
Onko kellään ollut samanlaista tilannetta?
Typeryskö
2643
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
itse söin teroluttia kk säännöllistämiseksi niin minulla taas tuli menkat silti ihan miten sattuu (ensimmäisen kuurin jälkeen 25pvä,sitten 36pvä ja 45pvä)Tein kyllä raskaustestejä mutta näytti negaa vaikka olinkin raskaana.Plussaa näytti vasta kun olin n.8vkolla (labrassa virtsanäyte)eli voit ihan hyvin ollakkin jo raskaana,toivotaan ainakin niin :)
Miulle lääkkeet ovat aiheuttaneet kaikki mahdolliset ja mahdottomat raskausoireet. Ja voihan olla, että lääkkeet aiheuttavat sinulle sen, että ovulaatiokin oireilee. Mut onneksi on kaiketi aivan mahdollista, että olet raskaana, joten testiä sitten vain tekemään, kun menkat ovat myöhässä.