Ongelmana on se että ei voi kääntyä kun vasempaan. Siis vilkku oikeelle ei toimi. Vaihdoin lamput ja tsekkasin sulakkeet, mutta ei vieläkään toimi. Joku sano, että vois olla vilkkurele...missähän päin autoa sen releen vois löytää? Onko helppo vaihtaa?
Vilkut ei toimi oikealle!
Mazda 323 -90
51192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ost uusi heitä takakonttiin ja aja helppoa.
No tuosta viestistä ei juuri saanu tolkkua! Onko kellään tietoa tuon releen sijainnista?
sieltä kojelaudan alta ja sitä helpottaa se, kun laitat sen vilkuttamaan sinne vasemmalle niin kuulet missä se nakuttaa, jos ei muuten ole sijainnista tietoa!
Kiitos neuvoista! Rele löytyi ja sain osan motonetistä. Sieltä vastaava rele oli mazda 626, mutta kuitenkin toimi. Hinta oli 17 euroa. Nyt voi taas kääntyä molempiin suuntiin. :)
rele? Kyllä oikea hinta tuollaiselle releelle on lähempänä 5e, mutta ne on näköjään nostellut niiden hintoja euron kustannuksella, koska markkaaikana tuommoinen oli sen 10mk
No ostimpa itsekin takalasinlämmittimen releen viime talvena, jolla lähtöhinta 65e, mutta tingin sen 43e kertomalla myyjälle, että sillähän saisi kotiin jo dvd-soittimen