Hp r707

Mitkä asetukset ovat hyvät digikameralle hp r707 että kuvasta tulee tarkka, lähikuvista tulee sumeita ja epätarkkoja vaikka se on jalustalla. Olis kiva tietää mitkä asetukset kannattaa laittaa. Otan kuvat 5MP ja neljä tähteä
1572
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jos otat lähikuvia, laita makrokuvaus toiminto päälle.
tarkkuus sinulla näyttäisi olevan paras, mutta säädä vielä kuvan terävyyttä ja kontrastia jne..jos kuvaat salamalla/tai ilman, laita oikea iso herkkyys, (riippuen missä kuvaat).
eli menu valikko ja sieltä muuttelemaan asetuksia, kokeilemalla varmasti löydät mieleisesi :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ma77 kirjoitti:

Mitkä asetukset ovat hyvät digikameralle hp r707 että kuvasta tulee tarkka, lähikuvista tulee sumeita ja epätarkkoja vaikka se on jalustalla. Olis kiva tietää mitkä asetukset kannattaa laittaa. Otan kuvat 5MP ja neljä tähteä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu