PSYKIATRI

VAPAANA

SUURIN OSA TEISTÄ HOMESAIRAISTA,KUULUISI ICD-LUOKITUKSEN MUKAAN F-KOODEJA SAIRASTAVIIN POTILAISIIN.ESIM:HILKKA-LIISA YM"USKOVAISET".

13

1618

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • että sinun tulisi olla

      vielä "vapaana" !

    • Drifter

      arvoisalle mulkerolle homeista tulevaisuutta, jotta oppisit edes hieman elämästä.

      • hilkkaliisa

        Toivotetaan tuolle idiootille tosiaankin oikein homeista työympäristöä ja vaarallisimpia homeita sisältävää asuntoa. Toivotaan, että tuo idiootti vielä ehtii ostaa tuon homeasunnon ja että hän vielä menettää omaisuutensa ja huonekalunsa ja valokuvansa ja kaikki muistot elämästään terveytensä lisäksi. Toivotaan tuolle ilkimykselle oikein homeista ja sairasta loppuelämää. Toivotetaan tuolle idiootille vielä ymmärtämättömiä työterveyslääkäreitä ja psykiatrille passittavia terveyskeskuslääkäreitä. Jos hän suostuu menemään psykiatrille niin toivotaan, että tuo psykiatrin vastaanottohuonekin on oikein homeinen ja tuo idiootti oireilee siellä.Toivotaan että tuo idiootti joutuu home4iseen psykiatrian sairaalaan ja saa siellä psyykelääkkeitä vaikka tarvitsisi avaavia lääkkeitä ja kortisonikuurin. Jos hän sattuisi saamaan kortisonikuurin niin toivottavasti hänkin lihoo 25 kg ja saa kaikki muut kortisonin sivuoireet.

        Osasinko olla tarpeeksi ilkeä ?

        Hyvä Drifter! Lähestytään tuota ikävää ihmistä hänen omilla "aseillaan". Jospa hän ymmärtäisi lähteä tältä palstalta häiritsemästä.

        Kerro Drifter terveisiä puolisollesi. Kiitos siitä mitä lähetitte minulle. Se tuli todella tarpeeseen. Te olette todella ihania Ihmisiä, isolla I:llä. Onnea ja terveyttä elämäänne !

        Rakkain terveisin
        Homentikko Hilkka Liisa,
        työpaikan homeista sairastunut, ammattitautidiagnoosin saanut työkyvytön,
        joka tukee ja neuvoo toisia homesairaita :D


    • asiakas

      ollaanhan me oma ryhmämme,jotka ymmärtävät toisiaan ja puhuvat "samaa kieltä".saahan meitä hulluiksi sanoa jos se helpottaa ja tervetuloa joukkoon kun toivottavasti saat saman kokemuksen.se on niin rikastavaa (ja köyhdyttävää),se koulii ja kasvattaa kovalla kädellä,siinä oppii nöyryyttä elämälle,katkeruutta yhteiskunnalle ja viranomaisille,saa ikuisen sairauden tai oireet,käy helvettiä läpi jotta saisi pidettyä järkensä ja osan terveydestään (muu maallinen menee homeen mukana).että hulluja!!!!...ihan miten vaan...mutta "me hullut" ainakin tiedämme mistä oireemme johtuvat,kaikilla hulluilla ei ole yhtä onnellisesti.

    • nisuiisu

      K.H. sanoi minulle, että hänen lisäkseen kolme (3) muuta heidän lääkäriään oli sitä mieltä, että allerginen alveoliittini paranisi psykiatrin vastaanotolla.

      Kuitenkin TTL:n psykiatri oli sitä mieltä, että mielessäni ei ole mitään vikaa, vaikka useamman kerran "small talkimme" aikana sanoin psykiatrille, että täällä TTL:lla petkutetaan sairaita!

      Hän ei edes silloin sanonut minua hulluksi, kun sanoin hänelle, että näillä TTL:n altistuskokeilla tuhotaan tahallisesti meidän keuhkomme.

      Toisaalta paikkakunnallani asustava kansanedustaja oli toissa iltana sitä mieltä, että nämä homesairaudet ovat psyykkisiä sairauksia. Hän sanoi minulle, että eivät homeet aiheuta sairauksia, koska niitä on normaalisti ulkoilmassakin. Samalla olin kuulevinani aikamoista koplausta hänen puheessaan!

      Kun keskustelin aivan hiljattain tämän entisen TTL:n lääkärin K.H.:n kanssa näistä mielisairaaksi leimaamisesta, niin hän kertoi minulle, että ei se ollut hänen keksintönsä sanoa minua hulluksi, vaan Työterveyslaitoksen määräys. Se siis kuuluu virallisesti työterveyslääkäriksi valmistuvien opinto-ohjelmaan! Tämän OPSin on oletettavasti hyväksynyt Helsingin yliopiston lääketieteellinen tiedekunta!?

      Hometerveisin
      Pekka Nikkola

      • Drifter

        Nisuiisu, pistäpä tämä ns. kansanedustajan nimi palstalle.
        Hänenhän pitää edustaa kansaa ja siinä mielessä ei nimi pitäisi olla salaisuus.
        Kovasti kiinnostaa tuo edustajan touhu.


      • ainakin

        alkaako ko. kansanedustajan etunimi M-kirjaimella ?


      • Tietoa on
        ainakin kirjoitti:

        alkaako ko. kansanedustajan etunimi M-kirjaimella ?

        nisuiisu! Ovelasta vinkistäsi minä tiedän, kuka tämä kansanEDUSTELIJAMME on. Näitä samanlaisia kansanedustajia on todennäköisesti 199 muuta, joten kaikkien nimet ovat tiedossamme.


      • tarvitaan
        Tietoa on kirjoitti:

        nisuiisu! Ovelasta vinkistäsi minä tiedän, kuka tämä kansanEDUSTELIJAMME on. Näitä samanlaisia kansanedustajia on todennäköisesti 199 muuta, joten kaikkien nimet ovat tiedossamme.

        On siellä eduskunnassa sellaisiakin kansanedustajia, jotka yrittävät asialle tehdä jotain. Miksi et halua tämän edustajan nimeä julki ? Oletko se sinä ? Ovelaa...


    • Homeherkkä

      Olet siis vapaana oleva psykiatri.

      Psykiatreistahan on todellinen pula julkisen vallan organisaatioissa.
      Hakeudu vain virkaan niin saatat tavata vastaanotollasi jopa työterveyslääkärin antaman lähetteen saaneita homeallergikkoja.

      Tässä äskettäin eräs homeallergikko kertoi saaneensa työterveyslääkäriltään lähetteen mielenterveystoimistoon (omasta pyynnnöstään), jonka lääkäri totesi parin käynnin jälkeen, että
      hänellä ei ole mielenterveysongelmia.

      Eipä näytä olevan työterveyslääkärin ja psykiatrin ammattitaidossa vikaa.

      Mitä työterveyslääkärin toimintaan tulee tällä hetkellä tämä henkilö parantelee kotonaan pari viikkoa lääkärin myöntämän sairaslomin turvin viikon työpaikkahomealtistuksen synnyttämää keuhkoputkitulehdusta ja käsi-jalkapohjaihottumaa (todettu psoriksi), joidenka syntyä hänelle määrätyt astmalääkkeet eivät näytä estävän.

      Kuulehan sinä vapaana oleva HUUHAA psykiatri.
      Mieleni tekisi saada sinut näppylöihini.
      Katsoisin miten sinun immuunijärjestelmäsi kestäsi homeitiöitä.

    • tollasesta

      jossakin vaiheessa voi ittekin olla täällä vaivojaan valittamassa, kun ei koskaan tiedä mitä huominen tuo........

    • Nimetön

      Joskus psykiatrit ovat vaikeasti tavoitettavissa, joten suosittelen varustautumaan Haavilla ja mahdollisesti myös kiristyvällä kaulapannalla, kun aiotte psykiatria lähestyä.
      Suosittelen muutenkin erityiseen varovaisuuteen ja valppauteen.

    • hilkkaliisa

      Et sinä Risto ole mikään psykiatri. Oletko jo niin sairas, että luulet jo olevasi psykiatri ?

      Etkö sinä ymmärrä, että me homesairaat kirjoitamme kirjoista lukemistamme TIEDOISTA.

      Vai oletko juuri eronnut ja olet vapaana oleva psykiatri ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2024
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1082
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      883
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      262
      770
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      760
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      744
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      693
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      679
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      673
    Aihe