Minne Kanadassa?

Jos matka-ajankohtana on joko alkukesä tai vaihtoehtoisesti loppukesä, matkan kesto pari viikkoa ja matkassa 2 ensikertalaista niin minne suosittelette suuntaamaan ja miksi? :)
3832
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vancouveriin, koska mäki oon lähössä sinne :)

Äänestä
  • kanukissa--olen asunut 30 vuotta.

    Äänestä

  • lannenhunttari kirjoitti:

    kanukissa--olen asunut 30 vuotta.

    Itse olen asunut British Columbiassa useampia vuosia. Aivan upeaa aluetta. Vancouver miljoonakaupunkina, lähellä myös Tyynivaltameri sekä Vancouver Island, josta löytyy niin kuumialähteitä kuin sademetsiäkin. Hienot laskettelurinteetkin sijaitsevat alueella, joten jos luontoa arvostaa niin sitä on mahdollisimman monimuotoisena! Tosin kyllähän kulttuuria ja muutakin kaupunkilaismeininkiä löytyy. USAn puolelle Seattleenkin pääsee kätevästi, jos vaikka haluaa vertailla Kanadan ja USAn eroja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


First timer kirjoitti:

Jos matka-ajankohtana on joko alkukesä tai vaihtoehtoisesti loppukesä, matkan kesto pari viikkoa ja matkassa 2 ensikertalaista niin minne suosittelette suuntaamaan ja miksi? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu