Eilen kysyin Outlook Expressistä semmosta, kun poistaa viestejä niin miksei kovalevylle tuu lisää tilaa.
Sain tommoosen neuvon--> http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=4500000000000301&posting=22000000012077423
Mutta kun menin tiedosto->kansio->järjestä kaikki kansiot uudelleen, elikkä ei ollut sitä tiivistä kansio-kohtaa lainkaan. Eikä ollut muuta vaihtoehtoa kuin tuo järjestä kaikki kansiot uudelleen, kaikki muut olivat "harmaana".
Sitten kun se oli järjestäny kansiot, niin kävin kurkkaamas oliko vapautunut kovalevylle tilaa, no EI ollut.
Oliko tuo Alman neuvo XP:lle? Mulla on ME.
Joten tarvitsen edelleen neuvoa, saadakseni tuota tilaa lisää noista POISTETUISTA viesteistä!!!
-KIITOS;)
OE:n järjestelystä kysymys?
5
238
Vastaukset
- Alma
Alma-täti täällä kirjoittaa:
Joo se tiivistä sana tuli vahingossa siihen, sitä käytetään Thunderbird-sähköpostiohjelmassa. (parempi ohjelma, suosittelen).
Mutta se ettei tilaa tullut levylle lisää, voi olla että se on loppujen lopuksi niin pieni määrä. Enemmänkin siitä on hyötyä silleen, että jos on hirveesti sähköposteja koneella, niin se sähköpostin tila tulee täyteen, ja rupee kaikki tökkimään.
Voit automatisoida ton järjestämisen:
Työkalut > ASetukset > ylläpito. Rasti kohtaan Järjestä viestit uudelleen. Ja kohtaan jäjrestä viestit uudelleen jos hukkatilaa on xx prosenttia. Laita siihen 20.
Kyllä siitä hyötyä on.
Sitten kantsii myös karsia vanhoja viestejä, ettei vuosikausia säilyttele niitä. Jos on tuhansia, voit otta vanhat rakkauskirjeet ja vertauskuvallisesti poistaa ne ensin roskikseen sitten sieltä pois ja sitten Järjestä uudelleen.
On nimittäin kokemusta että sähköpostiohjelma tukehtuu. Oli win 98 ja 9 000 viestiä. - Setä
Mäkeen sekä OE ja ME, koneen päivitys ja XP-tilalle.
- Alma
Jos vastaa tarpeita niin miksei käyttäs. Älä sää setä rimpuile.
- Setä
Alma kirjoitti:
Jos vastaa tarpeita niin miksei käyttäs. Älä sää setä rimpuile.
Enkä oikeastaan edes provoile. Kymmeniä koneita tehneenä ja satoja korjanneena, mitä vilpittömin suositukseni kaikille susikasin käyttäjille on: luopukaa siitä. Billkin luopui jo ajat sitten.
- alma
Setä kirjoitti:
Enkä oikeastaan edes provoile. Kymmeniä koneita tehneenä ja satoja korjanneena, mitä vilpittömin suositukseni kaikille susikasin käyttäjille on: luopukaa siitä. Billkin luopui jo ajat sitten.
Alma-täti näkee lävitsesi. Paitsi että provosoit, oot myös Billin markkinamies. Jos koneen käyttö on vähäistä, vanhalla käyttiksellä pärjää. Miksi tuhlat a isoja rahoja tietokonekauppiaan (sinun) ja Billin taskuun?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1227111Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1224897L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa644195TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153443Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7192231Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2681654- 671445
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581418Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j571366Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä221306