Testi: Lada 110 huonoin

Kuvernaattori

10

1123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Topi
    • Fiat

      Sehän oli lähes yhtä hyvä kuin Alfa 147.Milloin tulee Ladasta GTA versio kuten tuosta Alfasta? Olisi varmaan aika huima peli "Lada 250hp gta".

    • weli_wiljami

      Kyllähän "testejä" riittää, kun niiden "objektiivisuutta" ja niiden avulla luotavaa järjestystä vielä kuvataan sanalla "parhaat".
      Riittää vielä sellaisiakin, jotka uskovat niitä ...

      • Wiljami

        Jos mikä tahansa lehti tekisi autotestin jossa voittajaksi löytyisi lada, niin weli_wiljami ei varmasti esittäisi pienintäkään kritiikkiä sitä julkaisua kohtaan tai kyseenalaistaisi ko testiä.


    • terminaattori

      Pääasia lienee,että taival taittuu nopsasti.Citroen on testivoittaja ja pakkaskauden tien reunassa seisoja.On siinä autoissa eroja hehhhhhhh

      • Heh heh heh

        Nyt tai ottaa aivoon,kun totuuksia tulee.


      • Ulla

        Jos sitikka seisoo tien vieressä, syynä on se, että huomaavainen kuljettaja on mennyt auttamaan tien poskeen lauenneen Ladan panikoivaa kuljettajaa.


      • Tietäjä.
        Ulla kirjoitti:

        Jos sitikka seisoo tien vieressä, syynä on se, että huomaavainen kuljettaja on mennyt auttamaan tien poskeen lauenneen Ladan panikoivaa kuljettajaa.

        En koskaan ole nähnyt Ladaa simahtaneena tien syrjässä.Kerran on itseltäni rengas räjähtänyt.Oliko se auton vika?Lähes kaikkia muunmerkkisiä autoja olen tiensivussa nähnyt.Olen ajanut Ladalla yli 20 vuotta ja koskaan se ei ole pettänyt.Olen tosin huomannut,että Ladalla täytyy 100:n km:n rajoitusalueellakin ajaa n.140 km tunnissa,ettei joku juppi ole pyrkimässä ohi.Auto ei minulle ole mikään"mulkunjatke".


    • madmanX

      Lada kulkee viinalla moitteetta. Iso etu! ;)

    • Flexifuel 85 E

      Ei kulje Lada viinalla, ei. Siksi siihen ei saa tankata 95:ta. Osta flexifuel auto, jos haluat ajaa etanolilla. Muijan flexifuel Passat vie tosin tuplaten etanolia bensaan verraten, joten tankkaa kai bensaa nykyään siihen (hinta ei kompensoi kulutuserotusta).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      215
      3647
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      14
      3519
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      91
      2608
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      12
      2199
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      59
      2160
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      11
      1919
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      48
      1745
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1601
    9. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      79
      1207
    10. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1163
    Aihe