Valkovuodosta!!

Siis onko jollain ollut runsasta valkovuotoa kun raskautunut??Itse en tiedä vielä olenko mut juolahti vain kysäistä :) Runsasta ja haju ei mikään kovin mieluinen, aikas imelä tai jotai... kokemuksia.. hiivaa en sen usko olevan!!
68308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

enemmän ja joillakin vähemmän...

Äänestä

viime aikoina ollut aivan outoa vuotoa, oudon hajuista, vaaleeta. Menkat alkaa, jos alkaa joskus viikon, parin päästä. Eli toivotaan, että tällainenkin raskausoire on olemassa.

Äänestä
  • itse mietin ihan samaa, kun oli kp21 niin jo sitä ennen ja siitä lähtien valkkis oli yllättävän runsasta...ja raskaanahan sitä ollaan, vieläkin valkkista joka päivä..
    plussaonnea!! :)

    Äänestä

  • olen raskaana kirjoitti:

    itse mietin ihan samaa, kun oli kp21 niin jo sitä ennen ja siitä lähtien valkkis oli yllättävän runsasta...ja raskaanahan sitä ollaan, vieläkin valkkista joka päivä..
    plussaonnea!! :)

    mulla keltahkoa erittäin runsasta ollu nyt yli viikon jo varmaan ja menkkojen pitäis alkaa reilu viikon päästä suunnilleen, voi kun olis jo.. =) jännäillään tässä sitten vaan.. :)

    Äänestä

runsasta valkovuotoa kun olin raskaana...sen jälkeen kun hedelmöitys tapahtui niin olin koko ajan "märkä" ja sitten oli seksiin hirmuiset himot :)

Äänestä

kärsin ja kärsin joka kuu runsaasta valkovuodosta.. alkoi silloin, kun vaavi asiat tuppasi stressaamaan ja yritys oli hirmuinen. aina jaksoin ajatella, että varmasti olen raskaana, kun valkovuotoa holahteli housuihin..

mut mut.. nyt eka kierto n. vuoteen, että olen heittäny toivoni vaavista mäkeen ja valkovuoto myös normalisoitunut, eli sitä ei juuri ole.

luulenpa, että oli näin, kun oikein kovasti raskautta tahtoi ja yritti, niin elimistö reagoi ja tämä valkovuoto oli yksi valeoire. papa ym. olivat ok, eli mitään tulehdustakaan ei ole ollut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rmani kirjoitti:

Siis onko jollain ollut runsasta valkovuotoa kun raskautunut??Itse en tiedä vielä olenko mut juolahti vain kysäistä :) Runsasta ja haju ei mikään kovin mieluinen, aikas imelä tai jotai... kokemuksia.. hiivaa en sen usko olevan!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu