Mitä annatte kissallenne jos haluatte erityisesti hemmotella sitä ruualla? Tahtoisin myös esim. jouluna antaa kissalleni herkkuja ja "jouluaterian".. mitä siihen voisi laittaa? :)Jotain erikoisempaa..
kissojen herkkuja..?
7
1141
Vastaukset
- metsämyrmeli
Meidän Iita nauttii suunnattomasti saadessaan Kitkan muikkuja,naudan maksaa, kuivalihaa ja tietysti Hyla-kevytkermaa sekä tietenkin pieniä myyrän poikasia suoraan pesästä haettuna (harvinaista herkkua kesämökillä)
- cat the first
Voiko sitä maksaa antaa jos on herkkävatsainen kissa?
- amir05
joskus kun lohta perataan niin kissa saa siitä makupaloja..tykkää hirveesti! joskus annan pari pientä katkarapua joita kissa tykkäis syödä vaikka kuinka mut ku yleensä niitä myydän suolaliemessä niin liian suolaista antaa enemmän ku pari..sit hirvenlihaa joskus annetaan ja kissa on niin innoissaan ;)mut osta vaikka jotai kaloja jouluks kisulle..terveellistä ja hyvää :)
katkarapuja, hirvipaistia, kirjolohta ja hylamansikkajäätelöä :)
- Punainen kolli
Minun kissan herkkua ovat kana ja karjalanpaistilihat. Keitän lihat ja laitan minimaalisen vähän suolaa, muita mausteita ei tarvita. Karjalanpaistilihoja voi antaa myös raakana. Oletko kokeillut sylttyä, se voi olla aika lihottavaa, ei kannata paljoa antaa. Tilkka kermaa tai viiliä kyytipojaksi. Joulukinkku on liian suolasta kissalle.
- 305
Tykkäävät mahdottomasti kylmäsavustetusta porosta
sekä katkaravuista.Jälkkärinä ykkönen on mansikkatäytteinen kääretorttu joka täytyy olla kotitekoinen.
- Nimetön
Eläinkaupassa oli joskus metallipaperiin käärittyjä kissankarkkeja. Ne oli nam, mutta koska karkeissa ei ollut tuoteselosteita niiden toimitus kauppoihin loppui, sääli.
Mutta kyselepä eläinkaupoista kuivattuja kuoreita, ovat sellaisia pikkukaloja. Ainakin Oulun Joutsensillan eläinkauppa niitä on hankkinut koska minä olen niitä kisulleni mankunut!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1342024Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291082- 69883
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?262770Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65760- 14744
- 83693
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132687Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.213679- 26673