äänsärkyä-raskas pää..

mother_

Onko muilla usein päänsärkyä tai muuta raskasta oloo päässä..Mulla kinnaa tai painavan olonen pää ja kipee kans aika usein...Banadolia otan siihen ja auttaa yleensä..Lasten kans väsyy ja ilmat tekee mullle kans..Tylsää *valittaa*

5

1748

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mother_

      Päänsärkyä piti lukeman..

    • vaikuttaa

      Mulla vaikuttavat ilmat tosi paljon pään kuntoon. Pääni on usein kipeä ja melkein aina raskas. Päänsärky liittyy hyvin selkeästi matalapaineeseen. Minulla on todettu migreeni jo kymmeniä vuosia sitten, silti mikään lääke ei vie raskasta oloa päästä pois. Aniharvoin pääni on kirkas ja selkeä, silloin kun harvoin on, niin olen kuin uusi ihminen. Onko päänsärkysi liityksissä hormonaaliseen kiertoon, onko sulla valonarkuutta, häiritsevätkö hajut, onko kipu toispuoleista. Ne saattavat olla migreenin oireita. Migreeniyhdistyksen nettisivuilla on lisää tietoa.

      • mother_

        ennen menkkoja aina päänsärkyä ja sitten just nää ilmojen vaihtelut..En oo huomannu toispuoleista kipua.


      • 20 vuotta sekamuotoista pää...

        On helpottavaa kuulla, että maailmasta löytyy muitakin "usvassa" eläjiä. Melkoinen rangaistus ihmiselle on raskas, miltei jatkuvasti eri tavoin kipuileva pää ja sekava olo. Sitä ymmärtää vain toinen samanmoinen, eivät terveet läheiset tai lääkärit, työnantajista puhumattakaan. Ihmettelenkin, miksi me "sekopäät" emme ole oikeutettuja sairaseläkkeeseen?! Maailman mukana vaan pitäisi mennä rempottaa, vaikka olo kaiken aikaa enemmän tai vähemmän sairas.


    • empsukka

      Pää on koko ajan raskas ja tunnottomuutta aina jossain kohti. Silmien seudun tunnottomuus tuntuu pahimmalta, koska se vaikuttaa myös näkökykyyn. Tasapainohäiriötä ollut 9 kuukautta samoin näkökentän heilumista liikkeessä. Päässä häilyvä tunne jokaisesta pienestäkin liikkeestä. Kukaan lääkäri ei oikein tunnista oireita. Arvelevat,että kysymyksessä olisi jännitysniska. Itse enillään tahdo jaksaa uskoa diaknoosiin, koska oireet vaihtelevat ja pahenevat koko ajan. Hierojalla olen käynyt parikymmentä kertaa ja nyt olen tehnyt yläniskaa vahvistavia liikkeita. Näillä ei ole ollut mitään vaikutusta. Itse ajattelen,että olisiko jotain hermostoon liittyvää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      211
      1682
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      141
      1435
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      54
      1163
    4. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      64
      1142
    5. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      74
      1045
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      55
      960
    7. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      107
      947
    8. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      870
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      840
    10. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      6
      831
    Aihe