Pieni tarkennus provopellet juttuihinne. Lada on tarkoitettu yhtälailla autoksi, kuin kalliit vekselivetoisetkin peltilehmät. Hei haloo!!!! Autojahan nämä vain on, eikös se elämän rikkaus tule jostakin muualta, kuin prässätyistä peltimöhkäleistä. Herätkää nyt, ja ajatelkaa mitä soopaa kirjoitatte. Lada on halpa auto, ja monilla on taitoa ja talli itse sitä huoltaa ja korjata, jolloin kokonaiskustannukset tulee maksamaan uuden ylihintaisen lehmän lisävarusteluettelon verran, jotka menevät seuraavassa vaihdossa ilmaiseksi. Lisäksi moni kalliin "lehmän" omistaja tuskin tietää, mistä se oma kosla edes tankataan.
Lada on auto
moom
6485
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ladan arvo on 10vuoden päästä saman verran kuin nytkin.Mersussa ei ole enään 10vuoden päästä mitään arvoa.Ja eihänb suomen maanteilla saa ajella kuin 80km/h suurimman osan, niin minksä takia pitäisi ostaa 400km/h kulkeva satojen tuhansien eurojen hintanen peltilaatikko? Mistähän löytösi 1200 ladan??Ja sitä paitsi.Yleensä kalliimman auton omistaja omistaa sen halvan kauppakassin esim:corollan vm 92, jolla käydään kaupassa, ja töissä.
Se kallis kosla on pankinjohtajan suostumuksella hankittu juuri naapureita varten. Kuitenkin arkiajot, niinkuin mainitsit hoidetaan kulkineella, joka soveltuisi mitä parhaimmin perheen tarpeisiin myös ykköskulkineena. Tässä se viisaus autovalinnassa juuri on.
Moni on mieluummin nälässä pankkilainalla hankitun tarpeettoman kalliin lehmän kanssa, kuin elää hieman rennommin arkiajoon paremmin sopivan Ladan myötä.
Lada on köyhien kulkuneuvo, ei kukaan järkevä ihminen aja ladalla jos on varaa parempaa.
Sama kun käyttäisi pumpattavaa Barbaraa, koska se on halvempi pitää kun oma muija. Se on helppo paikata, yksinkertanen rakenne,ei turhia hienouksia, ei nalkuta ja antaa aina.
Ei siinä silti mitään järkeä ole, nautintoa pitää elämässä olla.
Varmasti 99% suomalaisista on kanssani samaa mieltä. Täysin tyhmää väittää jotakin muuta.
Kulkuneuvohan se lada on mutta onkos sitten puolet
kalliimmat länsiautot rikkaiden,eikyllä nekin on aika köyhien autoja.
Ei oo köyhillä enää Ladaan varaa. Arska todistaa alla olevassa ketjussa, että on olemassa autoja joilla ajo tulee paljon halvemmaksi:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=590&posting=22000000012061788
TYYLIKKÄÄT LADAT MALLIT 1600SL