Hyvä Ennustaja !

Ammatin vaihtaminen oli suunnitelmissa vuoden alussa ja kävin testeissä ja kuinka ollakkaan tulos oli, että - sovellun omalle alalleni ja olen ihan alani ihminen. Opiskelu ei kiinnosta ja työtä ei juuri nyt ole. Oman alani töitä on vähän meillä päin. Teinkö nyt ison mokan, kun en lähtenyt opin tielle ? Siihen vaikuttivat myös muut syyt...Onkohan vielä toivoa saada jotain ?
48595
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Älä usko ennustajiin. Juuri mun läheinen kävi yhellä joka on kuulemma tosi hyvä. Ja kaikki mitä se ennusti niin meni viikon sisään ihan toisin päin. Elä hyvä ihminen ite omaa elämääs äläkä mee niitten ennustajien/näkijöitten kelkkaan. Tälläi syksyllä näyttää kaikki niin ankeelta, harmaalta ja epätoivoiselta. Meneppäs johonkin piristävään paikkaan vaikka kampaajalle ja ota jokin radikaali väri hiuksiin niin mielikin virkistyy. Kannattaisi jos on vaan lukupäätä ja mahdollisuuksia opiskella. Itelläni ei ole ollut sitä mahdollisuutta ja kaduttaa kun ei tullu mentyä silloin kun ei ollut vielä suurta perhettä ja isoo asuntolainaa. Tsemppiä ja reipasta mieltä.

Äänestä

Testeillä voi olla oma paikkansa, mutta ne ovat toisinaan tarkoitushakuisia.
Kävin itse aikoinani testeissä ja minulle sanottiin, tässä on ala joka vastaa taipumuksiani. En tuntenut alaa omakseni ja menin aivan toiseen ammattiin opiskelemaan, ja olin tyytyväinen. Vuosikausia jälkeenpäin selvisi, että alalla johon minua yritettiin ohjata oli ollut suuri työvoimapula! Olisin ajautunut väärälle alalle, olen vieläkin vakuuttunut ala ei olisi vastannut taipumuksiani

Tottakai sinulla on mahdollisuuksia, tärkeintä että löydät alan josta itse arvelisit pitäväsi ja josta vielä saisi asiallisen palkan. Kannattaa harkita eri vaihtoehtoja suunnasta mihin menee, ja on pakko ottaa huomioon onko alalla töitä

Äänestä
  • Minä olen vaakka. Haluan tietää että tulevaisuudessa Syntykö meillä yksi vauva? Ja Tulenko suomen kanssallaiseksi? Ja onko meillä joskus omakoti talo?

    Äänestä

Vanhaa ennustajasukua Wilma odottelee soittoasi tai kirjoita meili ja kerro tilanteestasi, niin katson kortit ja annan sinulle soittoajan, näin säästät puheaikaa.
[email protected] tai kirjoita kirje PL 158 48600 KOTKA.saat oman enkelin ja ennusteen kirjeessä postiennakolla 25e.
p.0700-708090 1.95e/min
ENTEET, UNET, REIKI, ENKELIT
Wilma

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Toivoni on mennyt kirjoitti:

Ammatin vaihtaminen oli suunnitelmissa vuoden alussa ja kävin testeissä ja kuinka ollakkaan tulos oli, että - sovellun omalle alalleni ja olen ihan alani ihminen. Opiskelu ei kiinnosta ja työtä ei juuri nyt ole. Oman alani töitä on vähän meillä päin. Teinkö nyt ison mokan, kun en lähtenyt opin tielle ? Siihen vaikuttivat myös muut syyt...Onkohan vielä toivoa saada jotain ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu