tyhmä kysymys

Ku ostaa sisätilan lämmittimen ni tarviiks se olla samaa merkkiä ku mitä on lohkolämmitin? Eli jos on vaik Defa-lohkis ni pitääkö sisälämmitinki olla Defan?!
1580
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos autossa on jo sisätilalämmittimelle pistoke, voi siihen liittää minkä tahansa merkkisen autokäyttöön tarkoitetun lämmittimen. Jos taas tuota sisäpistoketta ei vielä ole, tuo haaroitussarja pitää olla samanmerkkinen kuin lohko jotta niiden liittimet sopivat yhteen. Kuitenkin tässäkin tapauksessa varsinainen sisätilalämmitin voi olla muun merkkinen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


hmm kirjoitti:

Ku ostaa sisätilan lämmittimen ni tarviiks se olla samaa merkkiä ku mitä on lohkolämmitin? Eli jos on vaik Defa-lohkis ni pitääkö sisälämmitinki olla Defan?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu