Myyn asuntoani puoleen hintaan kauppahinnasta, koska olen niin pahasti pelästynyt näistä suhneroitten viesteistä palstalla. Olen aivan varma, että Suomen talous kääntyy raiteiltaan, koska Rommenbaum on postannut tänään niin ahkerasti. Tätä palstaa luetaan tietojeni mukaan intensiivisesti Suomen Pankissa, tasavallan presidentin kansliassa, FED:issä, EKP:ssä ja jopa Marsissa.
Ostakaa joku tuhnero äkkiä kämppäni pois ennen kin ennusteenne toteutuu! Saatte sen itse asiassa ilmaiseksi! En enää arvostakaan asumista.
Ostakaa joku tuhnero äkkiä kämppäni pois ennen kin ennusteenne toteutuu! Saatte sen itse asiassa ilmaiseksi! En enää arvostakaan asumista.
Vastaukset 4
Vanhimmat
En ota ilmaiseksi. Etkö tiedä, että syssyllä saa ainakin 70% halvemmalla. Enkä ainakaan niitä vastikkeita maksa, enkä muuten muutakaan. Oikeastaan saisit maksaa vuokrani.Prrr..kele!!!!!
Jos otat kämppäni, niin lupaan maksaa kaikki vuokrasi. Kai kauppasopimukseen voi kirjata, että myyjä maksaa huoneiston yhtiövastikkeet kaupasta huolimatta. Ottaisitko myös naiseni? Lompakkoni on jo postissa matkalla sinulle.
Maksatko myös nykyisen vuokra-asuntoni vuokrat? Jos naisesi on Roseanne Barr -luokkaa saatan tarvita sitä hänen säilyttämiseen. Jos näin, ollaan jo lähellä sopimusta. Lompakkosi toimitus on liian hidasta postin kautta, lähetä heti rahaa taksilla (paikallinen Kimi Räikkönen kuskina)ja nopeasti. Kurkkua kuivaa jo.
Onhan asunnossasi perusasiat kunnossa. Jääkaapissa korkeatasoista ruokaa, viinit viileässä ja konjakki oikeaa vuosikertaa. Voisin muuttaa noin klo 13.30. Tyhjennäthän asuntosi tai siis asuntoni siihen mennessä.
Silti mietityttää, ehkä syksyllä saisisin kuitenkin paremman ja halvemmalla ja TIENAISIN. Tili tehdään kuiten ostovaiheessa.
Mene vaikka assan vessaan, mutta näpit pois näppikseltä.