antti ei ole laskussa

nina

Turha yrittää provota Anttia vastaan, ihan normaalia hurttia huumoria on heittänyt. Eikä todellakaan vihaa vammaisia tai läskejä.

Älkää peskö pipoanne koneessa, se kutistuu ja pahasti.

7

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuntuu...

      tällä haavaa siltä, että parempi olisi, kun voittajaa ei nimettäisi ollenkaan. Olen jokseenkin väsynyt koko nelikkoon, pliisuja ovat kaikki ja tuntuu,että 50 donaa kuittaa varsin tasoton kaveri. Kun kuitenkin joku sen kuittaa, niin sanottakoon, että mielestäni vahvimmat ovat Antti ja Terhi. Molemmat ovat suhteellisen vahvoja kaikissa tehtävissä, varsinkin Antti. Sen sijaan porukan avuttomin on Perttu ja Tiina on selkeästi on/off-tyyppi.

      • voittajaehdokkaista

        Antti ilman muuta paras voittamaan ja Terhi toiseksi. Perttu joutaisi sunnuntaina pois ja Tiinuska jäisi kolmanneksi.


      • nina
        voittajaehdokkaista kirjoitti:

        Antti ilman muuta paras voittamaan ja Terhi toiseksi. Perttu joutaisi sunnuntaina pois ja Tiinuska jäisi kolmanneksi.

        Minäkin toivon järjestykseksi Antti, Terhi, Tiina ja Perttu sunnuntaina ulos.


      • Gobbl
        nina kirjoitti:

        Minäkin toivon järjestykseksi Antti, Terhi, Tiina ja Perttu sunnuntaina ulos.

        Toivottavasti saadaan Antille tarpeeksi ääniä kasaan voittoa varten!

        Ilokseni olen huomannut mielipiteiden muuttuvan tähän suuntaan.


    • vain

      Ei vihaakaan, ei vaan osaa vielä suhtautua erilaisuuteen aikuismaisesti. Kertoo lähinnä siitä, ettei ole joutunut lähipiirissään kohtaamaan mitään erilaista - kasvamisen paikka. Vitsien ja pilkan välillä pitää osata tehdä ero, mutta sekin vaatii kypsyyttä, lapset eivät välttämättä osaa.

      • Fringo

        Perttu se hekottelee kun joku vähä-älyinen Antin vammaisjutulle.


      • kimpinen
        Fringo kirjoitti:

        Perttu se hekottelee kun joku vähä-älyinen Antin vammaisjutulle.

        anttihan se aivoton kun ei kontrolloi puheitaan,täytyyhän kohteliaisuudesta nauraa kun toinen kertoo vitsejä,sehän kuuluu hyviin tapoihin.antti on pullamössö kaveri,ei mitään omintakeista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2027
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1091
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      889
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      262
      774
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      761
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      15
      747
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      696
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      214
      683
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      674
    Aihe