Koeajamassa kävin vastaavanlaisen pelin helsingissä. Hyvä oli, minkälaisia kokemuksia käyttäjillä on tästä.
Clk ei ole yhtä hyvä ajettava kuin esim. bemarin useat mallit mutta miten on clk:n omistajat auto muuten pelittänyt?
kiitos jo etukäteen vastauksistanne!
http://www.nettiauto.com/simple_dealer/viewVehicle.php?id_car=519779&id_template=6&sitelang=2&PN[0]=list_dealer&PL[0]=http://www.nettiauto.com/listDealer.php&PN[1]=owner_vehicle&PL[1]=simple_dealer/6.php?id_user=22766@id_template=6
Clk ei ole yhtä hyvä ajettava kuin esim. bemarin useat mallit mutta miten on clk:n omistajat auto muuten pelittänyt?
kiitos jo etukäteen vastauksistanne!
http://www.nettiauto.com/simple_dealer/viewVehicle.php?id_car=519779&id_template=6&sitelang=2&PN[0]=list_dealer&PL[0]=http://www.nettiauto.com/listDealer.php&PN[1]=owner_vehicle&PL[1]=simple_dealer/6.php?id_user=22766@id_template=6
Vastaukset 10
Vanhimmat
Vittu sä öky työnnä se mersus perseeseen, ku sul ei kumminkaan oo varaa ostaa siihen ees talvirenkaita. Tällä pasltalla pitää hekumoida jostain paskaautosta, mihin sulla ei koskaan oo varaa. Tuu säkin takas omies joukkoon toyota -sivuille, saatanan silkkimuna!
Rahaa minulla on, en muuten kysyisi. Jos tunnet minut ja todellakin harrastat tuollaista herjausta, laitan poliisin asialle.
pää
http://www.mercedes-benz-usa.com/clk_class.php, jos kieli taipuu.
Mersuvihaajien kokoontumis paikka.
Kyseisellä ameriikan palstalla valitetaan suurimmaksi osaksi olemattomia vikoja. fakta
Sitä tapahtuu täälläkin varsinkin Toyota palstalla.
Minäkin voisin kirjoitella täällä jokaisesta auto merkistä niin paljon paskaa kun kerkiäisin, mutta en viitsi alentua moiseen.
Pienetkin viat alkavat olla tosi haitallisia jos niitä on paljon ja niitä ei osata kohtuullisessa ajassa korjata. Itselläni kokemusta tänä vuonna hankitusta kalliimmasta päästä olevasta mersusta, hankittu uutena. Ja paljon samoja vikoja kuin kyseisellä ameriikan palstalla. Ja voin kokemuksesta sanoa että pienistä vioista kertyy suuri haitta kun auto on ollut korjaamolla jo kymmenen kertaa sitten kevään ja on tullut samalla todistettua vehon ammattitaidottomuus ainakin uusien ja harvinaisempien mersujen vikojen kanssa.
Suurin osa ilmeisesti vain pettynyt merkkiin joka maksaa suhteellisen paljon antaa autoistaan laadukkaan ja luotettavan mielikuvan jota mercedes ei ole pystynyt heille tarjoamaan.
Kyllä ihmisillä on oikeus odottaa tiettyä laatua ja ennen kaikkea luotettavuutta mercedeksen hintaluokassa olevilta autoilta.
Miten tyytyväinen itse olisit jos sinulla olisi yli 100 000 euron mese (jos sulla olisi rahaa), jossa olisi erityisen paljon vikoja ja mesesi seisoisi jatkuvasti jollain korjaamolla josta saisit paskaa palvelua? Et varmaankaan hyppisi ilosta viedä auto samasta viasta montaa kertaa autoa pajalle ja aina kuulet samaa paskan jauhantaa maailan parhaasta merkistä sun muusta.
Avo CLK. Tommoisen minäkin ostaisin jos rahaa olisi riittävästi, Kyllä olisi riisikupeilla ajelevat tollot kateellisia.
Haetuta Saksasta samanmoinen, saat varmasti ruosteettoman tuhansia euroja halvemmalla.
Ko. vanteet muuten menevät yhdessä talvessa 100 %:n todennäköisyydellä paskaksi kanttauksiin, sen verran matalaprofiiliset ovat. Muutenhan tuo W208 eli vanhempi CLK on aivan loistava auto. Alusta ja tekniikka on paljolti W202:sta eli vanhemmasta C-sarjasta -> erittäin varmaa, auto on silti mukava ja edistynyt.
Jos minä haluaisin avomersun tuossa hintaluokassa, niin W208 CLK Cabrio olisi aivan ehdoton ykkönen. Osta pois! Mersuforumin perusteella tuo on erittäin vähävikainen ja E-sarjasta tutut ruosteongelmatkin ovat erittäin vähissä. Lisäksi tuon ikäisessä on jo se 30 vuoden ruostumattomuustakuu!
niin, kuka tuohon takuuseen uskoo.varmaan sellainen,joka ei omista mercedestä,30 vuoden ruostumattomuus takuu on hieno lupaus,mutta luettuaan takuu ehdot asia valkenee varmaan kaikille,jotka siitä näillä palstoilla mainostavat.auto pitäisi olla huollettu ja korjattu aina valtuutetulla korjaamolla.kaikki kiveniskemät ja muut naarmut heti paikattu.takuu korvaa kyllä,jos ruostuminen alkaa sisäpuolelta.kyllä autonvalmistaja on laittanut sellaiset takuu ehdot,että ei se 30 vuoden sisällä montaa ruostevaurioita korvaa,sillä ruostuu se mercedeskin,CLK on mukava auto,joskin vain neljälle henkilölle.200 kompressori vie ihan mukavasti ja on hämmästytävän pieni kulutuksinen.