Teerisuon seudulla,ojasta lötynyt puolikas kissanraato luut vain törröttänyt jaloista,se mitä jäljellä on ollut.Sukulaisen Siperianhusky tuli häkin läpi karmeineen kun pelkää,ilmeisesti haistaa että metsässä on jotain.Kolme kertaa pyrkinyt sisälle panikissa,nyt viety kaupunkiin kerrostaloon turvaan.Ja kissa on ollu kadoksissa monta päivää.
SUDET LIIKKEELLÄ
Red Hot Mama
111525
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
ja äkkijjä piiloon KUULOOKO KUKKAAN????
tietää,eipä passaa pitää koiraa enää ulkona.saisi se ronkainen käydä viemässä sutesa pois ihmisten ilmoilta.
tuon tollon kirjotukset....ronkanen sitä ja tätä? tuliskoha se ronkasen ruoja
hakemaan pois jo hirvikärpäset ja satiaisetki sammaan syssyyn perkule, kaik
o sen syytä yhyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
onkoha se mamu??
on panikkihäiriö niin mee hoitoon ÄLYKÄÄPIÖ.Monella on lemmikit sielläpäin ulkona yöt.
Helvetin vouhka hanki elämä, muttei lisää eläimiä.
Jos jättää elukat ulos, niin jättää ne syötäväksi!
En ymmärrä tuota vauhkoomista susista... Itse olen maalla asunut lapsuuteni enkä ole ikinä pelännyt susia, karhuja saati sitten hirviä :D Jos jotain tapahtuu niin sitten tapahtuu, on me pimeellä koiran kanssa tuolla metsissä rymytty ihan ilman paniikkia. Onko sellasia tapauksia muka missä susi on käynyt ihmisen päälle?! Ja sama kuin pelkäisi jotain murhaajaa etukäteen..turhaa stressiä.
ihmistä,en itse asu sielläpäin ja olen eläinystävä. Tarkoitit varmaan tota toista ihmista,minä kirjoitin tänne yhden viestin vaan.Pieni varoitus vaan niille jotka asuu siellä,minun kissat ovat sisäkissoja eikä mulla ole koiria.:))
onkohan nämä sudet lähteneet kajaanista? Liikuvatko heinisuolla?? Uskaltaako kissan päästää ulos??
piästä kissastas.
Voisivat käydä joen pohjoispuolellakin pihoista napsimassa nuo irtokissat pois. Ilveksetkin tykkää kaupan ruokien lihoteista. Keväällä olisi paljon mukavampaa haistella oikeita kevään tuoksuja, eikä kissan kus*n käryä.
...että taas on ollut mamut ja mustalaiset asialla. Helsinkiläisistä puhumattakaan!