En tiedä onko tästä nippetiedosta teille mitään iloa, mutta kerron kuitenkin.
Tein äskettäin havainnon, että keskustelu, johon itsekin olin osallistunut, oli siirretty toiselle palstalle. Ellen olisi huomannut tietoa galleria-sivultani, olisin luullut sitäkin juttua poistetuksi. Rekisteröimättämälle nimimerkille vastaavaa ilmoitusta ei systeemi ilmeisesti pysty välittämään.
Ehdotan siis, että kirjoittaisitte ainakin ne kaikkein kuolemattomimmat jutut rekisteröidyllä merkillä. Voisitte paremmin seurata, mitä jutuillenne tapahtuu, jos ne katoavat alkuperäiseltä paikaltaan. (En luule rekisteröinin uhkavan intimiteettisuojaa.)
PS: Mielestäni on ihan sama millaisella nikillä ihmiset kirjoittavat. Juttuja luen ihan yhtä mielelläni. ;)
Kadonneen viestin metsästäjille
8
710
Vastaukset
- keskiyonkehraaja
Sellanen tappelus palsta?
En tiedä minne mun juttu Ajomiehen kanssa meni, mutt ilmeisesti hän on henkilö jonka kanssa täällä ei voi ees tapella:))
Pikkasen herkkähipiäinen tyyppi kyllä joten keskustelua tuskin olisi hänen kanssaan saanut edes aikaiseksi.
hakulaitteetkin vuoden jäljessä...- olen tätä
50 palstaa seurannut, niin mainitsemasi nikki keskustelee enimmäkseen itsekseen eri nikeillä. Näinhän se on, kun itse kysyy ja itse vastaa niin ei tule mitään hirveen hillittömiä riitoja. Mua vain huvittaa ne jutut ja en viitsi edes lukea hänen ketjustansa muuta kuin alun. Se riittä ja sanoo jo kaiken.
olen tätä kirjoitti:
50 palstaa seurannut, niin mainitsemasi nikki keskustelee enimmäkseen itsekseen eri nikeillä. Näinhän se on, kun itse kysyy ja itse vastaa niin ei tule mitään hirveen hillittömiä riitoja. Mua vain huvittaa ne jutut ja en viitsi edes lukea hänen ketjustansa muuta kuin alun. Se riittä ja sanoo jo kaiken.
aikamoine juttu,jos olis ittensä kanssa eri mieltä....:D
- mie taas
mii-su kirjoitti:
aikamoine juttu,jos olis ittensä kanssa eri mieltä....:D
kai?eikun....
olen tätä kirjoitti:
50 palstaa seurannut, niin mainitsemasi nikki keskustelee enimmäkseen itsekseen eri nikeillä. Näinhän se on, kun itse kysyy ja itse vastaa niin ei tule mitään hirveen hillittömiä riitoja. Mua vain huvittaa ne jutut ja en viitsi edes lukea hänen ketjustansa muuta kuin alun. Se riittä ja sanoo jo kaiken.
yksittäisen nikin tekemisiin, kerron lukemastani.
Jostain täällä olen lukenut, että jos ylläpito havaitsee samalta koneelta käytävän "keskustelua itsensä kanssa", se riittää perusteluksi koko viestiketjun poistamiseen.- skitsoko?
mie taas kirjoitti:
kai?eikun....
kun on tehtävä joku tärkeä päätös, juttelen itseni kanssa. Esitän eri vaihtoehtoja. Asiaahan on tarkasteltava eri puolilta, että osaa tehdä päätöksen. Sen tosin näkee vasta myöhemmin, oliko se oikea, vai joutuiko riitaan itsensä kanssa..
- Marion.T
optimisti-orvokki kirjoitti:
yksittäisen nikin tekemisiin, kerron lukemastani.
Jostain täällä olen lukenut, että jos ylläpito havaitsee samalta koneelta käytävän "keskustelua itsensä kanssa", se riittää perusteluksi koko viestiketjun poistamiseen.kyllä täältä saakin poistaa jutut jotka on itsensä kanssa kirjotellu.
Marion.T kirjoitti:
kyllä täältä saakin poistaa jutut jotka on itsensä kanssa kirjotellu.
että sitä pitää julkisesti täällä palstalla jutella,ku sitä vois hyvin istua yksiksee vaikka keittiössä ja rupatella itsensä kanssa...:)
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1553940Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk853353Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva852805Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro442699Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?722669Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,242411Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1402342Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1522225Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville392062Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121956
