joulu lähenee!

Hei!

Kohta on joulu ja olen aivan hukassa joululahjan kanssa! Poikaystävä on kauris. Mistä ne ne oikeen tykkää?
4606
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jotain hyvälaatuista - se ei tarvi tarkoittaa että kallista. Seksiin liittyvää kyllä, mutta hyvällä maulla ok - jotain, josta näkee että olet ajatellut häntä ja hänen mieltymyksiään. kenties juuri hänelle tarkoitettu yöateria on jo riittävä. Älä osta mitään vitsikrääsää.

Äänestä

jo sen kertoikin..jotain kallista. Ota selvää mitä se harrastaa ja jotain siihen liittyvää. Todennäköisesti keräilee jotain . sellasta.

Äänestä
  • Kauris on järjestyksen ihminen ja haluaa pitää asiat ja tavarat juuri omilla paikoillaan, ei sekaisin. Jos ei niin auta häntä siinä. Sitten on vielä huono verenkierto. Ehkä näistä jotain tai jokin yhteinen harrastus, työhulluna kun kaurista sitä merkkiä pidetään. Vaikka kauris itse ei olisi huumorintajuinen, hän arvostaa piirrettä muissa, sillä hän tietää että tosikkomaisuus ei ole hyväksi. Kauris ei tykkää tuhlata joten ei kallista lahjaa. Hyvää joulua!

    Äänestä

  • Ideaa kirjoitti:

    Kauris on järjestyksen ihminen ja haluaa pitää asiat ja tavarat juuri omilla paikoillaan, ei sekaisin. Jos ei niin auta häntä siinä. Sitten on vielä huono verenkierto. Ehkä näistä jotain tai jokin yhteinen harrastus, työhulluna kun kaurista sitä merkkiä pidetään. Vaikka kauris itse ei olisi huumorintajuinen, hän arvostaa piirrettä muissa, sillä hän tietää että tosikkomaisuus ei ole hyväksi. Kauris ei tykkää tuhlata joten ei kallista lahjaa. Hyvää joulua!

    mutta pitää perusturvan. Ei ole pihi eikä pidä krääsästä. Laatu menee kalleuden edelle. Jos ostat alehallista kunnon materiaalia olevan neuleen se on ok. Mutta jos ostat Hugo Bossin naurettavat farkut, joissa tekovirhe... hinta ei pelasta sinua. Moni kauris pitää esineistä joissa on historia ja arvokkuutta. Kirpparit ym.. kaikki ei ole hinnasta kiinni. Eniten kauris on otettu häntä ajattelevasta lahjasta - oli se sitten pölypussi tai mielishampoo. Hän on otettu kun todistat, että kuuntelet ja pistät mieleesi asioita hänestä. Usko. Kauris on epävarma, pitää seikoista, joka tukee sitä että sinä olet hulluna häneen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vesimies kirjoitti:

Hei!

Kohta on joulu ja olen aivan hukassa joululahjan kanssa! Poikaystävä on kauris. Mistä ne ne oikeen tykkää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu