Forever Living Products-valmistajalta saa Aloe-geeliä, jossa Aloen pitoisuus on 100%. Saa hyvin varustetuista luontaistuotekaupoista, myös Oriflamen Aloe-geelistä olen saanut huomattavaa apua, jota käytin aikaisemmin.
Skeptikotkin voisivat kokeilla ja todeta itse sen vaikutuksen. Iho ei kuiva ja etenkin arvet saavat kyytiä :) Kyytipojaksi sinkkiglukonaattia. Lupaan omakohtaisten kokemusten perusteella, että iho tervehtyy nopeasti.
PS. Kokeilkaa jääkaapissa jäähdytettyä Aloe-geeliä myös tummiin silmänalusiin.
Juon lisäksi Aloe-mehua mikä olisi myös suositeltavaa Akne-iholle.
Skeptikotkin voisivat kokeilla ja todeta itse sen vaikutuksen. Iho ei kuiva ja etenkin arvet saavat kyytiä :) Kyytipojaksi sinkkiglukonaattia. Lupaan omakohtaisten kokemusten perusteella, että iho tervehtyy nopeasti.
PS. Kokeilkaa jääkaapissa jäähdytettyä Aloe-geeliä myös tummiin silmänalusiin.
Juon lisäksi Aloe-mehua mikä olisi myös suositeltavaa Akne-iholle.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mä ite käytän kans noita aloe tuotteita. mm. hammastahnaa
Toimii hyvin mulla.
Siinähän lukee 100% tasalaatuista. Aloe vera pilaantuisikin heti, jos olisi 100%
Moikka!
Pari kysymystä tuli mieleen koskien tuota Aloe-geeliä. Tehoaako tuo aine oikeasti arpiin? Kumpi mainitsemistasi aineista on mielestäsi tuohon tarkoitukseen tehokkaampi? Entä miten pian tuloksia on arpien paranemisen osalta nähtävissä? Entä pienentääkö tuo aine myös ihohuokosia? Entä vähentääkö ihon punoitusta?
Olisi kiva kuulla hiukan tilanteestasi eli onko sulla paljonkin arpia ja minkä kokoisia ja minkä verran ovat hävinneet tuon geelin myötä.
Toivottavasti jaksat vastailla. Kiitos vastauksestasi jo etukäteen!
Kyllä tuo geeli tehoaa arpiin. Kyllä parissa viikossa näkee jo tuloksia. Tuo mehu taas puhdistaa elimistöä kuona-aineista, että tuskin se ainakaan aknea pahentaa.
Geeli syvähoitaa, joten kyllä sen pitäisi auttaa moneen iho-ongelmaan, myös mainitsemiisi.
Arvet on minulla hävinneet kokonaan ja varmasti pitkälti geelin ansiosta. Ainoastaan kuopat ovat jääneet, niitä tuskin saa millään konstilla kokonaan pois, tasoitettua ehkä hieman.
Finnejä tulee aina satunnaisesti lisaa, mutta ei rykelminä. Esim. v.loppu-rientojen jälkeen ilmestyy usein muutama finni, kun on tullut juotua alkoholia, syötyä rasvaista ruokaa ja polteltua paljon tupakkaa.
Olen syönyt myös sinkkiä 45 mg päivässä.
Täyty vielä sanoa, että olen myös Roan käynyt läpi ja minulle siitä ei ollut paljon apua, päinvastoin.
minäkin apua saanut. Käytän happigeeliä, jossa on myös paljon Aloe Veraa. En sitten tiedä onko siitä hapesta merkittävää apua, mutta kyllä geeli on auttanut.