Eli laukaistaessa kamerasta kuuluu normaalia peilin ja sulkimen kalsketta, mutta mistä johtuu useita sekunteja kestävä metallinen, värisevä jälkiääni? Liekö tyyppivika ja kuinka vakava?
Canon F1N ääntelee
Pentti Hilkuri
2
688
Vastaukset
- Likavika
Muistuttaako vinkaisua?
F1:ssä en tuota ilmiötä ole tavannut, mutta A1:ssä se on "tyyppivika".
Kun kamera tulee likaiseksi se vinkaisee laukaistaessa. Peilin jarru vinkuu.
Vain puhdistus auttaa.
Ehkä tuossa on sama vika kyseessä. - kuka lie
Myy pois mokoma (jos joku hullu vielä ostaa). Parin vuoden päästä ei filmiä enää tehdäkään.
Toisaalta onhan F1 ihan hyödyllinen komerossakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224296Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692765Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3942443- 472363
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421639Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5551406Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961334- 571330
- 781329
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196