Tosi Haaskaa

Pitkäaikaistyöttömänä tietenkin
juhlin jyrsimällä leipä palaa ja hörppään vettä päälle.
51428
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

sinullekin sitten vaan :-)

Äänestä

siinähän valitat ja vesi on oikein hyvää
kato kuule ittees peilistä kyllä tekevä työtä löytää

Äänestä
  • löytää,mut maksajaa sit ei sit nii vaa löydäkkää

    Äänestä

työtä löytyy heti kun joku sitä rupeaa tekemään.maksajakin löytyy varmasti.itsestä kiinni.se on sitä omaa typeryyttä jos ei työtä "löydä".

Äänestä
  • valkenee vielä joskus tällekin pikku-nulikalle...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pikkujoulua...... kirjoitti:

Pitkäaikaistyöttömänä tietenkin
juhlin jyrsimällä leipä palaa ja hörppään vettä päälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu