Ostamassa autonavigaattoria duunia varten. TomTom 700:aa kehuvat niin että sellainen kai sitten. Kyssäri: mihin ihmeeseen haluttu osoite kirjoitetaan kun ei siinä värkissä näytä olevan kuin kaksi nappia!? Yhteys kannettavaan tahi kännykkään toimii kai radiosignaalin kautta mutta mitä erityistä hyötyä siitä on jos puhelinta varten on jo hands free?
Eksyksissä navigaattorin kanssa.
Marion Rung
31621
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Näyttöön ilmestyy näppäimistö, johon näppäillään osoite. Osoitteita saa tallennettua muistiin ja pikavalinnoilla saa helposti muutamalla painalluksella reitin näkyviin. Suosittelen TomTomia, itse persaukisena tyydyin tuosta pari napsua halvempaan eli GO 500 versioon! Yhteys puhelimeen ainakin GO 500:ssa on Bluetoothin kautta. Tietokoneeseen USB-piuhalla. Hyötyä on, mikäli GO 700:aan on saatavissa webbiselain, jolloin sillä voisi puhelinta modeemina käyttäen surffata webissä. GO 500:lla ei voi valitettavasti surffata muualle kuin TomTom:in webbisivuille maksullisiin sää- ja liikenneruuhkapalveluihin. Olisipa edes lätkämatsien väliaikatietoja tarjolla tai yksinäisille reissaajille jotain muuta viihdykettä. Jos on webbiselain saatavilla johonkin navigaattoriin, niin olen kiinnostunut vastaanottamaan tiedon kyseisestä tuotteesta!
Hanki puhelimeesi navicore, todella hyviä kokemuksia.Etsi täältä tai googlelta hakusanalla navicore, niin saat paljon käytännöllisemmän navigaattorin , kuin tom tomit ikinä.
Ei TomTomissakaan mitään vikaa ole. Osta se pois jos siltä tuntuu. Jokainen johonkin vaihtoehtoon päätynyt on tietenkin sitä mieltä, että oma ratkaisu on ainoa oikea. TomTomia voin suositella. Navicoren mobile tuntuu Nokian 6630:ssa toimivan hyvin, mutta eipä muistikortille kerralla mahdu kuin ehkä 5 maata, vaikka harhaanjohtavasti väittivät tarjoavansa Euroopan kartan. Onhan toki suurin osa maiden kartoista mukana CD:llä, mutta ainakaan mun Nokialaisessa ei ole CD-playeria=)
Esim. Tanska taitaa puuttua kokonaan, vaikka sitä pidin tärkeimpänä kun Navicoren hankin. Eli sulle Navicoren suosittelija: mistä saan Tanskan kartan Navicoren mobiiliversioon?