Nostan hattua jutalle! Siinä on nainen isolla N:llä. Läheisen kuolema ei ole mikään helppo asia. On kumminkin pystynyt jatkaan elämää niin kuin kuuluukin. Vaikka helppoa se ei ole varmaankaan ollut. Ihmiset vaan hyökkää niskaan kun jutalla on "ökybemareita ym.." Ja uusi mies niin aikaisin petterin kuolemasta. Se on vaan elämää ja lapsenkin kannalta on tärkeää että elämä jatkuu! Kuten Jutta on sanonutkin ja jokainen täysi järkinen kyllä ymmärtää itsekkin että raha ei tule kotiovelle niin jutta on tehnyt/tekee rahojensa eteen kovasti töitä kuten jotkut eräät ei. Säälittää kaiken maailman narisijat menkää töihin ja tehkää OIKEASTI töitä. Ärsyttää tuo jutan haukkuminen. Mikä siinä ärsyttää?? Ökybemari? vai kenties ökyloma-asunto? Ai niin teillä ei taijakkaan olla niitä niin sehän se ärsyttää.
Jutta Jussila
Hyvä jutta!!!!
62402
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jutta Jussila "kova työ" on yhtä kuin lehdissa oman luksus-elämän esitteleminen, jolloin mainitaan aina ternimaito-business.
Jussilat saivat rahaa siitä, että he esittelivät kuinka upeaa heillä - ternimaito edustajina - on. Tämä on fakta, jonka J.Jussila kertoi Petterin kuoleman aikoihin tv:ssä. Tietenkin hän muotoili asian toisin: "Me olimme vain ternimaidon julkisia edustajia" tms. Ja kyllähän he tekivät joitain yksittäisiä edustustöitä poissa julkisuudelta, mutta kirjaimellisesti muutaman.
Jussiloilla suuret velat; Eivät ne talot, autot, lomapaikat omia vielä ole.
AAMEN!
en olisi uskonut, että heitä joku ihailisi, kun ovat "saavuttaneet" niin paljon.
Vai saako vain provikoita toisten tekemästä työstä?
fitness-urheilija, joiden jälkeen ryhtyi julkiseksi ternimaito-mainoskasvoksi miehensä kanssa. työsuhde-autoja, asuntovelkaa, seiskan maksamia ulkomaanmatkoja... vähäks ökyilyä!
koskaan tehnyt kunnon työtä/mitä hetken aikaa
oli valt,virka.
Sen jälkeen ollut julkispelle,sarjaa samaan kuin Nykänen ja Fingeruus.
Ei tuollaista julkispelleä edes kukaan haluaisi tuotettaan edistämään koska se edistäminen menee --merkkiseksi.
Ylivoimaisesti typerin ja harhaisin kirjoitus pitkään aikaan. En edes jaksa alkaa lytätä töherrystäsi, vaan sen sijaan suosittelen matkaa lekurille. Sinulta on selvästi napit päässyt loppumaan, ja nyt päässä viiraa pahemmin kuin Nykäsellä.