Joskus huomaa että pitkiä ketjuja lukiessa menee aikaa, varsinkin jos kelaa ketjua alusta loppupuolelle.
Yksinkertainen niksi on että kun ketjuun tulee pituutta ja lukee jotain viestiä vaikkapa keskivaiheilta niin sitten voi palata näppärästi takaisin siihen paikkaan missä tuo viesti oli, kun klikkaa "peruutusnappulaa" (sitä millä suttaat virheellistä tekstiä pois) niin pääset viimeksi lukemaasi viestiin.
Vihje pitkien ketjujen lukemisessa
4
469
Vastaukset
niksistä.Kokeilin ja se toimii !!!!!
- Iili
Kun esiketselee viestiä, ja huomaa virheitä tai muutoksen aiheita, niin näppäimistön peruutusnappulalla pääsee siihen alkuperäiseen ikkunaan. (Siis näppäimistön numerorivin viimeisellä näppäimellä.)
Jos käyttää sitä yläpalkin "Edellinen" tai "Back" -painiketta, niin syntyy uusi samansisältöinen "Kirjoita viesti" -ikkuna. Niitä saa sitten poistella, jos korjauksia on monta.
Minä korjaan usein esikatselun jälkeen, koska teen paljon lyötivirheitä.kiitos neuvoista,ajattelinkin että joku nopsempi keino täytyy olla.
Monta kertaa tuskaantunut olen "vieritellessäni" ylös ja alas.
Kiitos vihjeestä Joskus vuosia sitten sen kuulin, mutta sille ei silloin ollut käyttöä, joten unohtui kuin moni muukin asia. Jouduttaa paljon, kun ei tarvitse kelata takaisinketjua kirjoitusten yli ;-)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32681Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1052404Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42209Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441824- 311396
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141343- 1761125
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden891040Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201023Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?79883
