Joskus huomaa että pitkiä ketjuja lukiessa menee aikaa, varsinkin jos kelaa ketjua alusta loppupuolelle.
Yksinkertainen niksi on että kun ketjuun tulee pituutta ja lukee jotain viestiä vaikkapa keskivaiheilta niin sitten voi palata näppärästi takaisin siihen paikkaan missä tuo viesti oli, kun klikkaa "peruutusnappulaa" (sitä millä suttaat virheellistä tekstiä pois) niin pääset viimeksi lukemaasi viestiin.
Vihje pitkien ketjujen lukemisessa
4
482
Vastaukset
niksistä.Kokeilin ja se toimii !!!!!
- Iili
Kun esiketselee viestiä, ja huomaa virheitä tai muutoksen aiheita, niin näppäimistön peruutusnappulalla pääsee siihen alkuperäiseen ikkunaan. (Siis näppäimistön numerorivin viimeisellä näppäimellä.)
Jos käyttää sitä yläpalkin "Edellinen" tai "Back" -painiketta, niin syntyy uusi samansisältöinen "Kirjoita viesti" -ikkuna. Niitä saa sitten poistella, jos korjauksia on monta.
Minä korjaan usein esikatselun jälkeen, koska teen paljon lyötivirheitä.kiitos neuvoista,ajattelinkin että joku nopsempi keino täytyy olla.
Monta kertaa tuskaantunut olen "vieritellessäni" ylös ja alas.
Kiitos vihjeestä Joskus vuosia sitten sen kuulin, mutta sille ei silloin ollut käyttöä, joten unohtui kuin moni muukin asia. Jouduttaa paljon, kun ei tarvitse kelata takaisinketjua kirjoitusten yli ;-)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091185
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1171004- 125906
- 94761
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten286713Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74641Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54606Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48569- 75504
