MIEHENI

Mieheni näkee unta vain töistä,koroista,palkasta,rahasta yms...
Ja hän puhuu unissaan sähköasennuksistaan ja on unissaan kokoajan täysissä töissä.
Mistä tämä kertoo?? Hän on työnarkomaani mun mielestä, mutta ei omasta mielestään sinne päinkään.
1127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

elämän keskipiste lienee työ. Näemme unta siitä missä ajatuksemme ovat. Ehkäpä hän on työnarkomaani, kuten sanoit. Se on eräänlainen riippuvuus, siinä kuin alkoholismi tai peliriippuvuus jne. Riippuvaiset ihmiset eivät yleenäs myönnä olevansa riippuvaisia. No, joka tapauksessa hänen voi olla vaikea irrottautua työstä, kun siitä yölläkin uneksii. Ja yleensä siitä mistä näkee paljon unta, siihen pitäisi kiinnittää huomiota. Ehkä työ ei ole hänelle ongelma, VIELÄ, sinä ulkopuolisena olet voinut nähdä sen jo ongelmana, unet voivat kertoa, että mikä on hänen elämän sisältönsä, onko se sitten työ ja raha-asiat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NÄKEE KORKOJA kirjoitti:

Mieheni näkee unta vain töistä,koroista,palkasta,rahasta yms...
Ja hän puhuu unissaan sähköasennuksistaan ja on unissaan kokoajan täysissä töissä.
Mistä tämä kertoo?? Hän on työnarkomaani mun mielestä, mutta ei omasta mielestään sinne päinkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu