Jäitkö Sinäkin ilman

PrimaStara

Kutsua Pressanlinnaan niin kuin minäkin.?

7

509

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • u.k.k.o

      En ymmärrä, miksen päässyt tänäkään vuonna sinne, vaikka niin olin asiasta varma. On se kumma, miten ne niitä ihmisiä sinne valkkaa summamutikassa.

    • Parhaamme mekin Suhina Lempin kanssa Essolla yritimme, että olisimme tulleet kutsutuiksi linnan karkeloihin, mutta eipä sitä kutsua kuitenkaan ole kuulunut. Vaikka paikkakunnan sanomalehti noteerasikin Esson hurjat pikkujoulut, niin siitäkään huolimatta Tarjan "kykyjenetsijät" eivät älynneet kutsua Esson parhaita juhlijoita mukaan valtakunnan ykkösbileisiin.

      Lempiä tämä käsittämätön ylenkatsominen otti hieman pannuun, mutta minä otin asian huomattavasti rauhallisemmin. Voimmehan me Lempin kanssa pitää vastaavat juhlat Essollakin. Lempi laittaa vain päähänsä punaisen peruukin, ja minä voin esittää yhden illan Penttiä. Kun sitten nappailemme riittävästi erikoista booliamme, niin tunnelma on varmasti yhtä hyvä kuin Tarjan pippaloissa.

      • Nakki

        Kun oesitta muistanu Tarjoo jollai karvasella lahjalla,
        joka oes ollu Lempin kanssa yhessä virkkuukoukulla virkattu.
        Vaekkapa pannun myssy.


    • keskiyonkehraaja

      Jos sellasen kutsin olis saanut..
      Olispa se kuulostanut siinä esittelyssä kivalta että tässä tulee Työtön Se ja Se:))

    • Pirre*

      jäin..ja taas.:/

    • mut ei haittaa..ei mulla olis ollu sinne kolttuakaa...;)

    • tänäkään

      vuonna, vaikka joka vuosi odotan, että ihme tapahtuisi. Hyvä niin, kun minullakin tuli justiin vaatekomero inventoitua.
      Ei jäänyt kuin työvaatteet ja verkkareita ja ne
      ei kai sovellu oikein linnanjuhlille.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      104
      7324
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      98
      5243
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3496
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3422
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2534
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1856
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1511
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      341
      1465
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1346
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      50
      1298
    Aihe