On todella ollut huvittaa seurata, miten tippuneet kilpailijat ennustavat/haluavat Antin voittavan.
Tippuneet kilpailijat mitä selvimmin antavat itselleen häviönsä paremmin "anteeksi", jos Antti voittaa. Antille kun olisi "tyylikkäämpää" hävitä kuin Pertulle.
Antin suosiminen muilta kilpailijoilta on pelkoa ja lopulta oman egon pönkittämistä kunkin siviilielämässä. Antti on se, jolle kaikki kilpailijat mielessään haluavat hävitä, jos kerran häviävät. Hassulle ja vähän hölmölle Pertulle häviäminen olisi heille noloa. Varsinkin, kun tietääkseni jokainen on Pertusta halunnut päästä eroon. Olisihan se nyt kovin raskasta hänelle hävitä.
Kun kisa päättyy, ja jos Perttu voittaa, on todella mielenkiintoista nähdä miten muut kilpailijat osaavat juhlia Pertun kanssa. He tuskin osaavat. Anttia olisi helpompi juhlia. Kateus Pertulle on huomattavasti suurempaa.
On psykologisesti hyvin paljon kiinnostavampaa, jos Perttu voittaa kisan. Muiden kilpailijoiden hölmistynyneisyys ja tilanteen vaikeus heille kiinnostaa suuresti. Toivottavasti myös muita suomalaisia siinä määrin, että antavat äänensä Pertulle.
Odotan innolla finaalia!
Pudonneiden Perttu-pelko
5
544
Vastaukset
- arap
Se on totta mitä sä kirjotat. Mikä siinä on ku ne ei tuu Pertun kans toimeen?? Kyllä mun mielestä niitten olis pitäny jo oppia tuntemaan Perttu. Ja yleensäkkään turha haasta perttua äänestyksis, mut aina on ihmisiä jotka haluavat olla tosikkoja ja tylsiä.. Ketä sellanen kiinnostaa? Ei ketään. Niinku mä oon ennenkin täälä kirjottanu niin Perttu on ainut rehellinen ihminen koko talos. Se on sanonu asiat niinku ne on ja sillä pitää se linja ei se lipsu linjastaan.
PERTTU VOITTOON.- tane
Muistappa nyt sitten kuitenkin että aika moni kilpailijoista on jo hävinnyt pertulle äänestyksissä.. Perttu ollu mukana jokaikisessä kahta lukuunottamatta.. hyvä hyvä.. voittajasta olen kanssasi samaa mieltä.. Pernoo wins!!
- veikkaus voittajasta
selittyy varmaankin sillä että he ovat yhdessä
päättäneet äänestää Anttia, eikä millään pikku summalla, luottaen siihen että Antti korvaa heille esin. äänestykseen käytetyn 100 euroa.
Siksi he ovat kaikki niin yhtämieltä siitä että Antti voittaa. Hehän ovat kaikkein eniten yhdessä viettäneet aikaa putoamisen jälkeen. Kathy ei tähän ole lähtenyt mukaan koska ei ole niin kiinni samassa porukassa koska nimesi Antin usein.- Tuhha
En ole kenenkään kilpailijan fanittaja, mutta täytyy sanoa, että tylsät bileet tulee Antin voittaessa.
Kilpailijat eivät osaa juhlia Perttua ja sen hämmennyksen ja kateuden todella haluaisin pudonneiden kilpailijoiden silmissä nähdä!
- palstalle
Hei, hyvä analyysi. Tämä kannattaisi kirjoittaa tuonne subinkin palstalle, tympii kun kirjoittavat siellä että Antin pitäisi voittaa kun muutkin asukkaat ovat sitä mieltä, vai oletko jo kirjoittanut?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874168Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283137No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351348
- 10919
- 133911
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770