sulhasen

rusetti?

siis onko mielestänne soveliasta sulhaselle hankkia vain ajaton mustapuku ja solmio vai pitääkö olla rusetti kaulassa??

4

2727

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Leidi

      Tottakai sulhaselle sopii vihkiasuksi tumma puku ja solmio!

      Morsiamelle sopisi ehkä vähän yksinkertaisemman mallinen hääpuku, ettei tule liikaa kontrastia morsiamen ja sulhasen asujen juhlavuudelle.

    • marina

      mun miehelläni oli meidän vihkitilaisuudessa vain mustat suorat housut ja liukuvärjätty sinivihreä lyhythihainen kauluspaita, eikä ensinkään minkäänlaista silmukkaa kaulassaan. hyvin tuli vihkiminen suoritetuksi ja "tahdon"kin oli paljon helpompi sanoa, kun ei mikään puristanut eikä kiristänyt kurkkua.

    • ent. eelia-76

      Soveliasta? No on ihan soveliasta, käytti hän sitten ihan mitä vain. Oma mieheni oli maailman komein ja mieleenpainuvin sulhanen kuukausi sitten aidossa 70- luvun puvussa jossa oli leveät lahkeet ja isot kaulukset. Ei ollut minkään maailman solmiota tai rusettia, ei edes paidan napit olleet kiinni koko matkalta. Iso vyönsolki ja makeet kengät. Uih, hän on niin toisaalta niin komea että näyttäisi jumalalta pelkässä säkissä :) Häät olivat kauniit ja pappikin itki vihkiessä. Onnea avioliittoon!!

    • EliinAa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      136
      1557
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      143
      1373
    3. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      118
      861
    4. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      123
      826
    5. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      77
      785
    6. 56
      741
    7. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      149
      592
    8. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      37
      571
    9. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      295
      568
    10. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      6
      540
    Aihe