Aletaanko älvärin ja älväristien haukkumiseen kyllästyä ja onko rauhalistit otettu uusiksi pilkanteon kohteeksi? Vaikka rauhala on mauton, ahdas ja epäkäytännöllinen, on se kuitenkin kallis hankkia ja ylläpitää, joten rauhalistit ovat joutuneet ottamaan merkittävän talolainan hankintansa rahoittamiseen ja näennäisen kulissielintasonsa ylläpitämiseen?
Rauhala - uusi heittopussi?
utelias..
41319
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kiistellä, Anustalon rauhala on todella kallis hankkia se on selvää mutta miten se ylläpito on kalliimpaa kuin esim.muut?
Älvärinkin rakentaja olisi ottanut 130 tuhatta lainaa talonsa rakentamiseen. Mites se on mahdollista?
olekaan niitä ihmisiä, jotka haluavat asua missään hehtaarihallissa, vaan tahtovat kodikkuutta. Väljyyttä tulee sitten huonekorkeudesta, n. 285 cm.
On se ahdas!