Miksi

asdf

miksi kaikki tähän sarjaan valitut naiset olivat rumia? Itse en ole kummemmin seurannut koko ohjelmaa, mutta mitä katsoin subin sivuilta eilen noita naisia niin nehän oli melkein kaikki ihan kauhean näköisiä ja loput pari taviksia. Oliko tuolla tarkoituksena ettei siellä syntyisi liikaa intiimejä suhteita vai mikä?

16

1076

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ovat

      parhaimman näköiset naiset bb-porukasta ja kun kateellista ja itsetunnotonta kansaa ollaan, niin Iina ja Hanna lähti ensimmäisenä. Talon rumin nainen etunenässä oli niitä ajamassa pois ja kansa perässä. Miksiköhän? Ei kestetä katsoa vierestä kun kauneimmilla naisilla on vientiä. Tämä on totuus ja sen jokainen tietää. T: Nainen 30. Ps. Ja Antti voittoon!!!

      • katsoja

        hanna, iiina ja kati kauniita? Älä viitsi.


      • vertaa niitä
        katsoja kirjoitti:

        hanna, iiina ja kati kauniita? Älä viitsi.

        Tiinaan ja Terhiin :) Ja Minna ikäisekseen ihan ok-näköinen.


      • missikisat

        Ei ole kyse ulkonäkökilpailusta.Vaan sosiaalisesta kanssakäymisestä.Iina ja Hanna olivat täysin pihalla sosiaalisilta taidoiltaan.Ei "peiton heiluttaminen"vie ptkälle.


    • höpsö

      kauneus on katsojan silmissä.....onhan Vappu ainakin kaunis......ja sanotaan kauniit naiset tyhmiä

      • kärppä

        mahdollisuus kahdesta,että syytäppä vain äänestäjiä.


      • Poison

        Kuinkahan se ulkonäkö liittyy mitenkään älykkyyteen? Kukaan meistä kun ei voi mitään geeneilleen, ainoastaan meikillä voi koittaa hetkellisesti parantaa jos siltä tuntuu.


      • katsoja
        Poison kirjoitti:

        Kuinkahan se ulkonäkö liittyy mitenkään älykkyyteen? Kukaan meistä kun ei voi mitään geeneilleen, ainoastaan meikillä voi koittaa hetkellisesti parantaa jos siltä tuntuu.

        ulkonanäkö liittyy paljonkin kauneuteen. Kauniista tytöstä tulee aina turhamainen, ylimielinen ja tyhmä.


    • selkeästi

      parhaimman näköinen, jopa kaunis, valitettavasti ihmisen sisältö ei ollut ihan vastaavaa.

      • tosiaankin

        on katsojan silmissä tai vaihtoehtona on, että Iina, Hanna ja Kati kirjoittelevat itse tänne näitä puolustuspuheita "kauneudestaan".

        Kaikki olivat ihan taviksen näköisiä, yksikään ei erottuisi joukosta jos vastaan sattuisivat kävelemään... okei, Katin punainen pehko voisi häikästä silmiä, mutta siis ihan taviksia ovat nämä tytöt.

        Iina pyöreine, hikisine, pöhöttyneine poskineen, Hanna olemattomine kasvonpiirteineen ja leukoineen (jota kyllä kovin pakkelilla yrittää korostaa) ja Kati..pitkine nenineen eikä edes kauniita piirteitä omaavana.

        Eli kauneus tosiaan on katsojan silmissä ja minä näin nämä ihmiset tällä tavoin.


      • Erikoisasintuntija

        Näin Erikoisasintuntijana voinnen todeta, että Iina ei todellakaan ollut kaunista nähnytkään.

        Kasvot hirveät! (rahvaanomaisesti: läskit).
        Povi surkea
        Genitaali hyi!
        Takamus oliko sellaista?
        puheet olivat lapsellista moskaa!


    • pahapaha

      Miksi jotkut ihmiset eivät voi hyväksyä sitä, että tositv:n tarkoitus onkin tuoda tavallisia ihmisiä töllöttimeen? Ja miksi muutenkin pitää naisia arvostella kuin jotain karjaa pelkän ulkonäön perusteella?

      • asdf

        en arvostellut niinkään naisia vaan tuotantotiimiä. Miksi valinnat on tehty noin? Olisihan jollain paremman näköisillä muijilla nyt saatu enemmän mieskatsojia mielestäni...


      • joojoo

        on kyllä ihmeellinen tuo ihmis ajatus kun kaikki jotka siellä talossa on ollut, on jotenkin pahoja tai rumia ja täällä nää asian tuntijat puntaroi kuka on mitäkin, käsittääkseni sinne valittiin juuri tavallisia ihmisiä ja jos pelkän töllön kautta pystyy arvosteleen ihmisiä ja varsinkin kun kaikki pelaa peliä josta on mahdollisuus voittaa 50000 donaa. nii on se ihme jos ei tekis kaikkee sen eteen, mulla itselläni ei ole ollut kun terhi mistä en pitänyt mutta ei se tee terhistä rumaa ja voisinhan pitää siitä jos pääsis tunteen sen livenä ??? mistä sen voi sanoo tv välityksellä mutta se voittaa joka kansan mielestä on paras....


      • käyvät
        asdf kirjoitti:

        en arvostellut niinkään naisia vaan tuotantotiimiä. Miksi valinnat on tehty noin? Olisihan jollain paremman näköisillä muijilla nyt saatu enemmän mieskatsojia mielestäni...

        Onhan niitä tositv-ohjelmia, joissa on kauniita ihmisiä, miksei edes yhdessä voi olla tavallisia? Maailma on ulkonäkökeskeinen, kyllä taviksillekin pitää antaa mahdollisuus, perusnäköään kun ei voi muuttaa.

        Ja lopettakaa jo tuo kateushöpinä. Se on vain sellaisten ihmisten päässä lujassa, joiden itsetunto ei kestä sitä, että luonteesta ei tykätä vaikka naama onkin nätti. Suurin osa äänestäjistä on aikuisia, tuo katuesnäkökulma voi olla jollain 13-17-vuotialla lujasti päässä, ei terveellä aikuisella.


    • Kaunotar ja nörtti,Mallihaussa,Fear Factor jne.jne...Ei niitä mallin näköisiä kaunottaria joka ohjelmassa tarvitse olla.Tässä ohjelmassa kilpailee tavalliset suomalaiset kansalaiset.Sitä paitsi TV vääristää.Jos joku on kaunis(niin kun mielestäni omalla tavalla kaikki on ollut BBssä),niin hän on vielä kauniimpi luonnossa.Televisiossa näyttää kaikki lihavimmiltakin,varsinkin jos on vain pikkasen lihaa luiden ympärillä.

      Ne muutamat jotka oli sielä mielestäsi "taviksia" olivat ilmeisesti niitä tyttöjä jotka äänestettiin ekana pois.Naiskatsojat ovat niin kateellisia,että jos sielä jotain mallimimmejä olisi ollut,niin ne olisi äänestetty ensimmäisenä pois ja talossa olisi kilpaillut vain miehiä loppu ajan.Jaa...tarkemmin ajateltuna...ehkä ensi vuonna kannattaisikin ottaa niitä malleja sinne;).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      249
      2469
    2. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1561
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      14
      1459
    4. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      373
      1324
    5. Kysymys Kuhmolaisille

      Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t
      Kuhmo
      24
      1093
    6. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      15
      1059
    7. Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin

      ”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist
      Maahanmuutto
      181
      957
    8. Ensi viikolla tulen takaisin

      Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin
      Ikävä
      19
      846
    9. Taidat nainen haluta vain sitä yhtä asiaa?

      Minusta tuntuu nyt siltä.
      Ikävä
      75
      803
    10. Olen valtavan ihastunut

      Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.
      Ikävä
      62
      801
    Aihe