Olen hankkimassa custom pyörää ja nyt olis tarjolla yksi 1994 msllia oleva Savage. Tehoja vain 23kw, riittääkö viemään aikuista? Onko mallissa ongelma kohtia? Vai ostanko jonkin muun customin?
Kokemuksia Savagesta??
650cc
92487
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Älä osta kopio kustomia, muuten susta tulee säälittävä intruderin omistava trolli. Sitten sä kirjoitat esikuva merkin foorumille provo juttuja.
Osta Evo koneella Harley toimii kuin kello, muun väittäminen on kateellisten panettelua. Muut mallit kuin custom on tietenkin asia erikseen. Eli matka yms vehkeistä löytyy japseista varmaan pitkä matka -ajoon parhaat vehkeet. Mutta jos valinta on custom niin japsi customit on vaan kun söis kananmunan ilman suolaa, ei maistu miltään.
no vapisee se piikkinenkin sori se olikin 1200 hd , eli ei säväytä ketään noi tusinat.
suora putki ni harlikka prassaritkin moikkaa.hyvä pyörä.
http://savageclub.org
Jeps. Savage on hyvä ja pelkistetty ihan omanlaisensa pyörä. Jaksaa hyvin viedä eteenpäin ja yksimukinen, pitkäiskuinen kone tarjoaa hyvän väännönkin. Voi ehdottomasti suositella. Ja pyörän saa todella edullisesti, hinta/laatusuhde on varmaan kokoluokan customissa parasta. Sitten, jos himottaa siirtyä isompaan, on samantyylinen VS1400 Intruder hyvänä jatkona tuolle. Se onkin sitten jo sellainen peli, ettei oikein keksi mitään, mihin voisi vaihtaa. Intikka on Savagen tavoin pelkistetty rautapyörä ilman turhia tingeltangeleita, muoviosia tai elektroniikka, joita on liikaa kaikissa uusissa pyörissä.
on jotenkin rehellisen oloinen moppe joka ei yritä esittää muuta kuin on. Pahin rimanalittaja on mielestäni Viagra 535 joka lupaa paljon muttei anna mitään. Jää hetkessä alimittaiseksi normaalissakin käytössä. Ja näitä on suomi täynnä. Tuossa kokoluokassa 750 - 800 Intru on mielestäni paras valinta vaikka kaasareiden synkronisointi onkin vähän hankalaa. Iso Intru on sitten oma lukunsa ja käy matalana pienikokoisellekin. Suorituskyky nyt ei ole hääppöinen niinkuin ei muillakaan tämän luokan pyörillä mutta hyvä vääntö korvaa tehon puutetta.
Alkuperäisen tangon tilalle vähän leveämpi niin on tukevampi ajaakin. Jalkatappien siirtosarja onkin sitten makuasia.
Mitä vi----a se muille kuuluu millä ajaa ! Joka räkänokka ajakoon millä lystää ! hd hemmot ajakoon omillaan ja hondan miehet ajakoon vain niillä hondillaan mitä saata --aa se muille kuuluu .
täällä Savage-kuski joka on todella tyytyväinen viimekesäiseen hankintaan. Aikaisempaa ajokokemusta ei ollut ja 1.7-30.9.05 matkaa ko pyörällä taittui 4600 km eli aikas hyvin naiseksi. Isännän CBR 1000 perässä pysyin ihan kiitettävästi mutta huippunopeudet minun pyörällä on 140 sen kovempaa ei pääse. Ainut miinus jos sellaisen pitää sanoa on bensatankin koko. 98 ajan n. 180 km ja 95:lla 130 km.
Mitään vikaa pyörässäni ei ollut vaikka vanha onkin. Pyörässä oli ostettaessa siirtotapit joita en ottanut pois vaikka olenkin vain 167 cm...minusta ne olivat paremmat kun jalat oli suoremmassa. Ohjaustangon vaihdoin alkuperäiseen koska kädet eivät olleet hyvässä asennossa levennetyssä mallissa. Ainakin minä olen tykännyt aivan sikana mutta vielä tulee sekin päivä että ko hevosvoimat eivät enää riitä ja luulempa että se on sitten Intikka 1400.
Ei ajokokemusta pyörästä vaikka joskus olen vähän tutkiskellut.Kai se aikuistaki vie, mutta ei se mikään raketti voi olla.pyörähän on kevyt ja tosi matala..helppo käsitellä.Ja hei..älkää verratko tätä yks pyttyst paukkurautaa tusinaveekakkosiin niitähän on kaikki AUTOTALLIT täynnä...