Olen nyt raskaana 5 6.
Eilen tuli TOSI kokkareista valkoista eritettä, ihankuin esim. jos olisi ollut esim. jokin emätinpuikko, joka olisi sitten sulanut.
Eli tosi tahmamaista ja paksua, mitä tämä on???
MITÄ IHMETTÄ TÄMÄ ON???
5
1203
Vastaukset
- ko???
Olisiko sinulla hiivatulehdus??
- Minä vaan
ei mulla mitään oireita ole, esim.kutinaa ym.
- rv16+2
Minä vaan kirjoitti:
ei mulla mitään oireita ole, esim.kutinaa ym.
...mullakaan ei ole hiivan oireita, mutta vuoto on kokkareista. Hiivaa se kuitenkin on, mutta sitä on turha hoitaa jos se ei oireile. Se on ihan normaalia raskauden aikana, koska bakteeritasapaino vähän muuttuu raskauden myötä myös alapäässä. (Kannattaa välttää sokeria ja hautovia alusvaatteita)
- ...
Itse juuri kävin tiistaina rakenneultrassa ja sen yhteydessä kun tehtiin sisätutkimus niin lääkäri totesi, että sinullahan on hiivatulehdus. Eikä mitään oireita ollut paitsi aikaisemmin oli ollut juuri tuollaista kokkareista valkovuotoa, mutta sitäkään ei ollut muutamaan päivään tullut. Raskausaikana hiiva tulee tosi herkästi, mutta myös sitten valkovuodon määrä lisääntyy ihan muutenkin. Mutta kyllä tuo vuoto hiivalta kuulostaisi. Ei ole kuitenkaan raskaudelle mitenkään vaarallinen, mutta kannattaa hoitaa pois! Mulle lääkäri kirjoitti gyno-daktarin voiteen
- sanoi näin
Heti jos tulee hiivan oireita (oire kokkareinen vuoto), mene apteekkiin ja osta emätinpuikkoja. Hiiva voi pahetessaan aiheuttaa pahan emätintulehduksen ja keskenmenon. Hoitakaa ihmeessä pois. Ne puikot ja voiteet on ihan turvallisia ja niitä saa apteekista ilman reseptiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1147293
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985233Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163486Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333412Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352524Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961501Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411451Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?481290