Iltalehti hakee sensaatiota

"Gustafsson nukkui aseen kanssa"

http://www.iltalehti.fi/2005/12/01/200512013790492_uu.shtml


Gustafssonin 'luvattomat' aseet ovat tyypillistä Suomessa.

Poliisi ei huolehdi asianmukaisesti rekistereistään.
2622
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voi olla että luvattomat aseet ovat tyypillissiä Suomessa, mutta yhtä kaikki ns. perikunnan aseen haltuunsa saanut on itse velvollinen huolehtimaan luvista. Ei se poliisin velvollisuus ole. Haukut väärää puuta.

Äänestä
  • Poliisilla on tietokannat ja siellä henkilökuntaa niitä ajantasalla pitämässä ja TEKNIIKKA on olemassa yhdistää väestörekisteri aserekisterin kanssa ..

    Ratsioita tienpäällä järjestellään ja papereita kaivellaan ..

    :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


KALUTUSTA LUUSTA kirjoitti:

"Gustafsson nukkui aseen kanssa"

http://www.iltalehti.fi/2005/12/01/200512013790492_uu.shtml


Gustafssonin 'luvattomat' aseet ovat tyypillistä Suomessa.

Poliisi ei huolehdi asianmukaisesti rekistereistään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu