risteytyskaneja Tre

luov.alk.16.12.

kolme leijonaharjas risteytystä.
Sukupuolet oli olevinaan selvät aiemmin, mutta nyt en enää ole niin varma.

tyttö, ruskea

poika, musta, jolla valkoinen vatsa ja valkoisia hapsuja

tyttö, harmaan kirjava
2194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vielä syntymäajan, jotta kaikki tietävät, että luovutat kanit vasta luovutusajan (8vko) ollessa käsillä. Kannattaa laittaa myös jokin yhteystieto.

Äänestä
  • Kuvittelin sen olevan kertomattakin selvää, että luovutan kanit vain luovutusikäisinä, kun lukee selvästi, että luov.alk. 16.12.
    Kanit ovat siis syntyneet 21.10.05
    [email protected]

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


warhol82 kirjoitti:

luov.alk.16.12.

kolme leijonaharjas risteytystä.
Sukupuolet oli olevinaan selvät aiemmin, mutta nyt en enää ole niin varma.

tyttö, ruskea

poika, musta, jolla valkoinen vatsa ja valkoisia hapsuja

tyttö, harmaan kirjava

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu