tämä on kyllä kultaa!!

miira83

miksi helvetissä pitää takertua jojohnkin yksittäiseen sanomiseen tai sanomatta jättämiseen?? tekemiseen tai tekemättä jättämiseen?? siis ihan uskomatonta valitsetteko te voittajan sen perusteella mitä se sanoo kerran pari?? katsokaa voittajaa 3kk ajalta...muistelkaa niitä sen puheita ja tekemisiä koko ajalta, katsokaa kuka siellä on kokoajan ollut rehellisin ja aidoin pelaaja, vaikka sammakoita on joskus suusta päässytkin. Kuka on avoin ja luonnollisin kolmikossa? kuka osaa kiittää kaikista yllätysjutuista yms. kuka muistaa myös katsojia lähetyksissä? Ei voi olla niin sokea kukaan , ettei tätä näe? Perttuhan se on !!! ja on ollut kokoajan pienistä mokistaan huolimatta. Perttu ei ehkä rahoja tarvitse?! mutta on hitossa ansainnut ne olemalla ihan vain aito Perttu. Olemalla jotain muuta kuin mitä on..ei ole rehellinen, eikä silloin myöskään ansaitse voittoa, En ole koko ohjelman aikana nähnyt Pertun esittävän tai vetävän mitään roolia, en ole nähnyt hänen manipuloivan toisia, vaan on ollut kokoajan aito luonnonlapsi.
minuun on ainakin vakutuksen tehnyt Pertun sanat: kiitos, anteeksi ja hyvää yötä katsojat.
Toiset kilpailijat pitivät ekasta äänestyksestä lähtien Perttua uhkana, ei Pertun huumorin takia, vaan Pertun aitouden ja ystävällisyyden takia, pelkäsivät Pertun vievän voiton ja siksi koittivat väkisin saada pudotettua. Onneksi me äänstäjät olemme nähneet Pertun aitouden ja emme ole antaneet hänen lähteä. Yritetään katsoa sitä tässä vielä viimeisessäkin äänestyksessä, eikä takettuta johonkin "sammakoihin" sillä koko konaisuus tältä ajalta on se peruste ainakin minun äänelleni. Vaatimaton, aito,käytöstavat omaava Vihdin mies voittoon! PERTTU SINÄ TEIT SEN TIETÄMÄTTÄSI ! ONNEA !    

9

694

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SomeoneElse

      voi ihmisillä silti olla eri suosikki kuin sinulla. Pertun huumoristakaan ei voi jokainen pitää... Sinäkö sen määrittelet kenestä saa tykätä ja kenestä ei? Ei voi ymmärtää näitä Perttu-faneja... Vähän liian totista.

      • miira83

        ei tämä ole totista...kaikki ottaa tämän huumorilla!!!niin kuin perttukin..*nauraa*


      • huuhaatakokobb
        miira83 kirjoitti:

        ei tämä ole totista...kaikki ottaa tämän huumorilla!!!niin kuin perttukin..*nauraa*

        että hyymörillä otit... heh heh! niin tai näin, bb on vain ja ainoastaan viihdettä ja pettuleipä vaipuu pian unholan suohon...


    • Perttu ansaitsee..

      ..voiton, ehdottomasti. Sinä Mira olet kypsä ja älykäs ikäiseksi. Perttu jos kuka ansaitsee voiton. En malta odottaa Pertun hämmästynyttä ilmettä "Minäkö häh?!!" =)

    • ihana viesti

      Minusta on mahtavaa, että Perttu uskaltaa aina olla oma aito itsensä. Surullista, että meille monelle tulee heti ennakkoluuloja, jos joku tekee asioita omalla tavallaan ja poikkeaa harmaasta massasta.

    • saju

      Perttu on juuri sitä mitä me muut olemme ehkä vain läheisimpiemme seurassa. Uskaltaa olla luonnollinen eikä vedä roolia eikä ole pakko miellyttää ketää. Hyvä että Perttuja on vielä olemassa!!Perttu voittaa sehän jo on nähty!

      • myös...

        ...annan ääneni jos toisenkin Pertulle juuri hänen aitouden vuoksi!

        Onnea kuitenkin kaikille jäljelle jääneille.

        Cü illalla ;)


    • martsu

      Perttu on ollut todellinen huumoriveikko alusta alkaen,todellinen aito iloinen mukava pakkaus.Perttu voittakoon!!

    • huomioinut saman

      Kaunis kiitos sinulle kun olet huomioinut saman mitä itsekkin! Perttu olet AITO ihminen ja voittoon ei muuta juuri tarvitakkaan. Kiitos että olet olemassa!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4188
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3163
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1348
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      929
    6. 134
      921
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe